.

.

New
Сион Јудаика Сион Јудаика Red Хашана Црвено Јаболко Мед Тенџере Тегла Со Лажица За Еврејска Новогодишна Прослава Декорација

Сион Јудаика Сион Јудаика Red Хашана Црвено Јаболко Мед Тенџере Тегла Со Лажица За Еврејска Новогодишна Прослава Декорација

DEN 0.67

Стока
Во продавницата

Прекрасно Јадење Со Мед Со Лажица Формирана во форма на Јаболко. Ќе додаде декор и убавина на вашата табела За Прослави На Високи Празници. Постои стар Еврејски обичај за време на оброците H Хашана, јаболкото го потопувате во медот за да симболизирате слатка нова година. Садот доаѓа со капак и Лажица. Мерки : 4" Висок х 4 " Дијаметар. Шана Това Утука, имај среќна слатка нова година. Црвено јаболко мед тенџере со лажица. Изработени од лакирана емајл преку алуминиум.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи