.

.

New
Ликер Квик Престиж Серија природна рум суштина 50 ml

Ликер Квик Престиж Серија природна рум суштина 50 ml

DEN 159.84

Стока
Во продавницата

50 ml - направени со природни екстракти и есенцијални масла. Прави приближно 61 fl. Оз. (1,8 л). Состојки : природни екстракти, есенцијални масла, пропилен гликол и боја на карамела. „Темен рум“. Не содржи алкохол. Сите наши есенции на сериите за престиж за алкохол Quik се сметаат за квалитет на „црна етикета“. Тие се произведуваат со употреба на увезени европски 100% природни екстракти, есенцијални масла, фини духови етанол и пропилен гликол. Супериорниот вкус на „црната етикета“ на нашите есенции ќе биде јасно очигледен за повеќето клиенти кога се зачинуваат со неутрален алкохол, водка или алкохол произведен од нашите премија со бренд -квасец со бренд Квик. Инструкции : Истурете ја содржината на ова шише во 68 американски FL. Оз. (2 л). Пополнете со 59 САД ФЛ. Оз. (1,75 л) од 35-40% АБВ неутрален алкохол, вотка или месечина. Добро тресете за да се мешате темелно. Прави приближно 61 fl. Оз. (1,8 л). Ако сакате, зголемете го дабовиот вкус со додавање на 1 лажиче (5 ml) екстракт од даб од даб од престиж. Ликерот сега може да се консумира директно или да се користи за ароматизи, сирупи, печива, слаткарница или сладолед. Екстрактот исто така може да се додаде директно на храна и пијалоци без додавање алкохол или шеќер со стапка на дозирање од 1-3% по волумен.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи