.

.

New
Дијаметар на жица со ахгас извори од 1,2мм компресија од не'рѓосувачки челик Пролет Надворешен дијаметар од 8мм Пролетната должина на пролет 5мм-305мм

Дијаметар на жица со ахгас извори од 1,2мм компресија од не'рѓосувачки челик Пролет Надворешен дијаметар од 8мм Пролетната должина

DEN 2.33

Стока
Во продавницата

Нежните и без прободување, добра сила на замор, висока еластичност. Пролетните калеми се издржливи и флексибилни за вистинската количина на напнатост. Различни видови на извори на големина што можете да ги изберете за поправки на домови. Материјал : Не'рѓосувачки челик. Дијаметар на жица : 1,2мм. Надворешен дијаметар : 8мм. Димензии : Дијаметар на жица × Надворешен дијаметар × Должина. Материјал : Дијаметар на не'рѓосувачки челик : Дијаметар од 1,2м. Пролетта на компресија е обично калем жица, како што е жица и има фиксен дијаметар на жица. Изворите на компресија користат повеќе отворени калеми за да обезбедат отпорност на надворешни товари (на пример, компресира тркала или душеци на компресирање на телото). Тоа е, тие притискаат назад за да се спротивстават на надворешниот притисок. Пролетта на компресија е обично калем жица, како што е жица и има фиксен дијаметар на жица. Покрај тоа, постојат извори на конусна компресија или комбинација на конусни и директно извори. Во зависност од полето на примена, изворите на компресија можат да се користат за да се спротивстават на притисокот и/или да се чуваат енергија. Тркалезната жица е најчесто користената пролет за компресија, но има и извори на компресија изработени од квадратни, правоаголни и специјални жици во форма. , нуклеарна енергија, ветерна енергија, топлинска енергија, градежни машини, машини за рударство, градежни машини, лифтови и други полиња. За склопување на производство, експеримент, истражување и развој, одржување, итн. Пакет вклучен : Според вашиот избор x 1.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи