.

.

New
Месинг лист Хуилун чист бакарен метален лим со фолија, исечена бакарна метална плоча погодна за заварување и правење месинг плочи

Месинг лист Хуилун чист бакарен метален лим со фолија, исечена бакарна метална плоча погодна за заварување и правење месинг

DEN 2.67

Стока
Во продавницата

Материјал : Бакар со висок квалитет. Ширина : 300мм. Должина : 1000мм. Предности : мазна површина,, ниска содржина на кислород и добра спроводливост. Апликации : DIY проекти, хоби, занаети, декорација на згради, индустриска, спроводлива топлина и сл. Материјал : Бакар со висок квалитет. Ширина : 300мм. Должина : 1000мм. Предности : мазна површина,, ниска содржина на кислород и добра спроводливост. Апликации : DIY проекти, хоби, занаети, декорација на згради, индустриска, спроводлива топлина и сл. Изработено од месинг материјал со добри механички својства и обработливост, може да издржи топла и ладна обработка на притисок. Феатура : Површината е мазна, -резивна, ниска содржина на кислород и добра спроводливост. Добра флексибилност, густина, топлинска спроводливост, електрична спроводливост и. Може да се користи за електрично, термичко и заварување. И спроводливоста и пластичноста се подобри. Црвениот бакар има одлична термичка спроводливост, дупки и. Висока чистота, фино структура, екстремно ниска содржина на кислород, без порозност, трахома, олабавост, висока електрична спроводливост, голема прецизност на површината по електрична енергија. Електродата е не-насочена, погодна за прецизна обработка и има добра термичка спроводливост и може да се обработи својство, еластичност, итн. Име : Бакар Стрипматеријал : T2 Width : 300mml должина : 1000mmcategory : Електролитичко чисто бакарно серија на бакар : 99.90 спроводливост ≥56ms/ m јачина на затегнување MPA≥295 Густина 8.9g/ cm³ Пакет вклучен 1 x Bopper Sheet Rollnote : Снимање на светлина и различни дисплеи може да предизвикаат бојата на предметите на сликата да биде малку различна од реалниот предмет. Толеранцијата на мерењето е +/- 1- 3 см. Ви е со висок квалитет на производи е она што го правиме, а целосното задоволство и среќа се од најголема важност за нас!.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи