.

.

New
Одвојување кујнски ножици, премија за тешки носачи ултра остри не'рѓосувачки челик мултифункционални кујнски ножици за пилешко/живина/риба/месо/зеленчук/билки/ск?

Одвојување кујнски ножици, премија за тешки носачи ултра остри не'рѓосувачки челик мултифункционални кујнски ножици за пилешко/живина/риба/месо/зеленчук/билки/скара

DEN 2.67

Стока
Во продавницата

Доколку сечилото има вкус на рибино, обидете се да го избришете со ѓумбир. Не-лизгање на сечилото со двојно острици, стабилно Линеарното сечило е полирано во повеќе процеси, а остриот и издржлив, рамномерно дистрибуиран фино засилено сечило може ефикасно да спречи испуштање на храната. Не'рѓосувачки челик длабоко во рачката, силен зафат, многу заштеда на труд.Флексибилна примена на отстранлив дизајн, лесен за чистење на ротирање на 90 ° може да се расклопи за употреба со единечен пол, а ножиците или чиповите можат флексибилно да се конвертираат. Доколку сечилото има вкус на рибино, обидете се да го избришете со ѓумбир. Шарп сечило, ве молиме користете внимателно. Избрана мека и тврда двојна пластика се избира инженерскиот мек и тврд двоен пластичен материјал, што е не лизгање и здрав и може да биде добро заштитено. Совети : 1. Ве молиме, држете се на дофат на деца. Силната отпорност на абразија, не е лесна за 'рѓа, може да се контактира со состојки. Лесно за чистење по расклопување, многу едноставно. 30 Cr13 Не'рѓосувачки челик е избран високо антагонистички и многу остар Мартинзитниот не'рѓосувачки челик од 30 CR13 е избран, а цврстината на процесот на калење е подобрена, што може да издржи висок притисок и силен товар, да го подобри нејзиното соочување и да ги направи ножиците поостри.Семи сечилото со чиста сува крпа по употреба. Лесно за чистење по расклопување, многу едноставно. Ве молиме, држете се на дофат на деца. Комбинација со две острици, задебелена сечило, цврсто и издржливо, исечено посигурно. Избрана мека и тврда двојна пластика се избира инженерскиот мек и тврд двоен пластичен материјал, што е не лизгање и здрав и може да биде добро заштитено. Не-лизгање на сечилото со двојно острици, стабилно Линеарното сечило е полирано во повеќе процеси, а остриот и издржлив, рамномерно дистрибуиран фино засилено сечило може ефикасно да спречи испуштање на храната. За да го одржите остриот раб на сечилото, ве молиме не исечете го тврдиот предмет. Ве молиме, чувајте го на ладно, суво подрачје подалеку од пламенот, силни оксидирачки агенси и концентрирана киселина по чистење на ножиците. За да го одржите остриот раб на сечилото, ве молиме не исечете го тврдиот предмет. Не'рѓосувачки челик длабоко во рачката, силен зафат, многу заштеда на труд.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи