.

.

New
Интел Ксеон Голд 6130 Процесор СР3Б9 16 Основен СЕРВЕР ПРОЦЕСОР

Интел Ксеон Голд 6130 Процесор СР3Б9 16 Основен СЕРВЕР ПРОЦЕСОР

DEN 3664.00

Стока
Во продавницата

Фреквенција НА ПРОЦЕСОРОТ : 2.1 GHz. Број На Јадра : Шеснаесет Јадра. Процесор Бренд : Интел. Тип На Штекер : Штекер 3647. Тип На Интерфејс : Приклучок 3647. Статус На Производи : Користени, Акции. Име : Intel Xeon Злато 6130 Процесор SR3 B9 16 Основни Серверот ПРОЦЕСОРОТ Главниот Фреквенција : 2.1 GApplication : Server Item Состојба : Used CPU Фреквенција : 2.1 GHz Interface Тип : Штекер 3647 Model Број : 6130 Processor Бренд : Intel Number на Јадра : Шеснаесет Cores64-Битна Поддршка : Yes Socket Тип : Штекер 3647 Type : 16-Cores Intel Модел : 6130 Products Статус : се Користи, Акции Intel Xeon Злато 6130 Процесор SR3 B9 16 Основни Серверот CPUIntel Xeon 6130 specifications The спецификации може да се користи за краток termlistings на аукција и classifieds сајтови( Општи информации )( Типот )( Пазарен сегмент )( Сервер )( Семејството )( број на Модел )( ПРОЦЕСОРОТ дел броеви )( CD8067303409000 е OEM/фах микропроцесори BX806736130 е заградена микропроцесори )( Фреквенција )( 2100 MHz )( Максимум турбо фреквенција )( 3700 MHz )( Автобус брзина )( 10.4 GT/s UPI )( Часовникот мултипликатор )( 21 )( Пакет )( 3647-земјиште Флип-Чип Land Grid Array (ФК-LGA) )( Socket )( Socket 3647 / P0 / LGA3647-0 )( Големина )( 2.99" x 2.22" / 7,6 cm x 5.65 cm )( Вентилатор/heatsink )( 1 U форма фактор )( Вовед датум )( Цена во вовед )( $1894 (ОЕМ) $1900 (кутија) )( S-spec броеви )(Дел број ES/QS процесори Производство процесори( BX806736130 )( + )( CD8067303409000 )( + )( Непознат )( + ))( Архитектура / Microarchitecture )( Microarchitecture )( Skylake )( Платформа )( Purley )( Процесор core )( Skylake-SP )( Core повлекува )( H0 (QMS6, SR3 B9) )( CPUID )( 50654 (QMS6) )( процесот на Производство )( 0.014 micron )( Die )( XCC тип )( Податоци ширина )( 64-битна )( бројот на ПРОЦЕСОР јадра )( 16 )( бројот на нишки )( 32 )( Подвижна Точка Единица )( Интегрирано ).

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи