.

.

New
Бакарен Бокал Зачукуван Стомна Сад бакар садови за пиење 1500 МЛ со 2 Чекан Бакар Стакло 200 МЛ Секој Кафеав 5Х15 РИ101221002 0

Бакарен Бокал Зачукуван Стомна Сад бакар садови за пиење 1500 МЛ со 2 Чекан Бакар Стакло 200 МЛ Секој Кафеав 5Х15 РИ101221002

DEN 460.80

Стока
Во продавницата

Материјал : Бакар. Капацитет На Бокал : 1500 Мл Стакло : 200 МЛ секоја чаша. Количина : 1 бакарен бокал плус 2 Бакарно Стакло. Извоз Квалитетен Материјал. Материјал : Бакар. Капацитет На Бокал : 1500 Мл Стакло : 200 МЛ секоја чаша. Количина : 1 бакарен бокал плус 2 Бакарно Стакло. Извоз Квалитетен Материјал. Ајурведата препорачува едноставен бакарен бокал за вода, практичен и ефикасен метод за пиење вода на најхолистички начин - пиење вода од бакарен сад. За да направите бакарна вода, истурете вода во бакарниот сад и оставете ја преку ноќ. Кога водата се чува одреден временски период во бакарното стакло, добиената вода се полни со здравствените придобивки на бакарот. Пијте го веднаш штом ќе станете наутро. Можете исто така да го користите вашиот бакарен сад за да пиете вода од него во секое време. Се препорачува да се пие вода на собна температура. Бакарниот сад не треба да се чува во фрижидер. Бакарот природно потемнува во одреден временски период. Бакарната чаша бара чистење од време на време. Користете сок од лимон или тамаринд за триење на приборот. Оставете го неколку минути и измијте со вода.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи