.

.

New
Рустикален Германски Германија Со Калај Орел Капак ле германски Пиво Штајн .5 Л

Рустикален Германски Германија Со Калај Орел Капак ле германски Пиво Штајн .5 Л

DEN 2.33

Стока
Во продавницата

Врв На Врвот Трговска Компанија. Рустикален Германски Германија Со Калај Орел Капак ле германски Пиво Штајн .5 Л. Врв Врв Трговска Компанија. Рустикален Германски Германија Со Калај Орел Капак ле германски Пиво Штајн .5 Л. Рустикален Германски Германија Со Калај Орел Капак Пиво Штајн. 10000 Парче Ограничено Издание. Дното на штајн вели Ајнигкајт и Рехт И Фрајхајт што во превод значи единство и правда и слобода. Рачно изработени Во Германија. Произведено За Врвна Трговска Компанија Од Кинг-Веркс. Рачно насликани. Направено од каменина со капак од калај. Околу 11 инчи висок (28 см).5 Литри. Печат на дното со логото на производителите и направени Во Германија. Овој штајн содржи сцени од Берлин, Франкфурт, Келн, Ротенбург, Хајделберг и Минхен. Овој дел број е ЗА еден штајн. Кинг-Веркс, исто така познат како Вуерфел и Мулер, е една од ретките преостанати германски штајн компании кои сѐ уште произведуваат 100% од своите штајни Во Германија со 100% германски материјали и работна сила.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи