.

.

New
Балетска позадина од црница од ориз, 8 x 10,5 инчи - 6 x различни печатени слики од хартија од црница 30 gsm видливи влакна за занаети за занаети со декопаж, мешан медиумски

Балетска позадина од црница од ориз, 8 x 10,5 инчи - 6 x различни печатени слики од хартија од црница 30 gsm видливи влакна

DEN 295.52

Стока
Во продавницата

Сликите се различни, но се придржуваат кон тема, како боја, стил или тип. Забележете : ова не е хартија од оризово одделение за храна и не е јадење! Не можеме да гарантираме дека бојата што ја гледате на вашиот екран точно ја прикажува вистинската боја на производот. Можете да ги користите овие трудови за Decoupage, Scrap Booking, Collage Art, Journaling, Mixed Media and Mement, цели или исечени. Ако раскинете наместо да исечете, рабовите убаво ќе се мешаат во позадина. Хартијата е рачно изработена, 100% природна и киселина без киселина. Тој е отпорен на вода и избледена, како и многу тенка, лесна 30 GSM, полутранспарентна и природно бела. Само запомнете дека бојата варира многу од екран до екран. Секој слој е запечатен со лак (честопати повеќе палта) сè додека не исчезне изгледот „заглавен“ и резултатот изгледа како сликарство или работа со вметнување. Традиционалната техника користеше 30 до 40 слоја на лак, кои потоа беа изшкуркани до полирана завршница.Нашата хартија од ориз е совршена и за почетници и за напредни занаетчии! Многу е полесно да се работи со класични салфетки. Почнувајќи во центарот на листот и притиснете нанадвор со топка од крпа или прсти за да ги елиминирате брчките и меурчињата.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи