.

.

New
Warcolors Crystal Kolinsky Round Sable Setter Set

Warcolors Crystal Kolinsky Round Sable Setter Set

DEN 2.67

Стока
Во продавницата

100% Колински коса. 100% рачка со природно дрво. 100% природни материјали. 100% рециклирање и биоразградливо. Краток алуминиумски ферул. Овој сет се состои од пет (5) тркалезни четки како SO : една големина на четката 00, големина на четката 0, големина на четката 1, големина на четка 2 и една големина на четката 3. Варколорите Рачно изработени четки за тркалезни работи се направени од висококвалитетни Колински (црвена sable) коса, правејќи ги навистина добри и прифатливи четки. Секоја четка е индивидуално спакувана во пластична цевка за да се заштити против елементите за време на транзитот или кога не е во употреба. Иновативниот дизајн на дрвената рачка овозможува поблизок зафат и затоа поголема контрола и стабилност. Одликувајќи се со поголем опсег во споредба со просечната четка, што не ја затегнува раката и затоа го прави сликарството уште попријатно. Совршено за базирање, слоеви, застаклување и засенчување, овие четки ќе бидат вашите целокупни слуги. Карактеристики - Кратка алуминиумска ферула - 100% Колински коса - 100% природни материјали - 100% рециклирачки и биоразградливи рамни големини на четки 1 има должина на коса од 6,5 мм и ширина од 2,0мм - идеална како четка за слоеви и засенчување, бидејќи ја задржува А А задржува а А ја задржува а Фер количина на боја 5 има должина на коса од 8,0мм и ширина од 2,5 мм - идеална како стандардна четка со убаво тело за коса за да задржи добра количина на боја 10 има должина на коса од 10,0 мм и ширина од 3,0мм - Идеално како голема четка со убаво тело за коса за да задржи навистина добра количина на боја.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи