.

.

New
РАКСТОРЕ 2 парчиња Мк-5 МК5 Течен Гас Сензор За Природен Гас Електронски Детектор Модул

РАКСТОРЕ 2 парчиња Мк-5 МК5 Течен Гас Сензор За Природен Гас Електронски Детектор Модул

DEN 1.33

Стока
Во продавницата

Работен Напон : DC 5 V. Дисипација На Моќност : 150m A. НАПРАВИ Излез : 0,1 В-5В. Ао Излез : 0,1-0,3 А. Големина : 32*22*27мм.Карактеристики : со индикација за излез на сигнал. Излез на двоен сигнал. (аналоген излез и излез на ниво НА ТТЛ). ТТЛ излезниот сигнал е низок. (Кога ниско излезно сигнално светло, може да се поврзе директно со микроконтролерот) 0 ~ 5 V аналоген излезен напон, колку е поголема концентрацијата, толку е поголем напонот. За течен нафтен гас, природен гас, градскиот гас има добра чувствителност. Има долг живот и сигурна стабилност. Брз одговор и карактеристики за обновување. Апликации : Течен нафтен гас, природен гас, уред за следење на јаглен погоден за дома или индустриски. Одлична отпорност на алкохол, способност за мешање чад.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи