.

.

New
2 Пакувања Капа За Операција Со Лента За Пот, Капи За Дишење Долга Коса, Прилагодливи Капачиња За Чистење На Медицинска Сестра Велигденски Јајца

2 Пакувања Капа За Операција Со Лента За Пот, Капи За Дишење Долга Коса, Прилагодливи Капачиња За Чистење На Медицинска Сестра

DEN 0.33

Стока
Во продавницата

100% Полиестер. Еластично затворање. Машинско Перење. ●Цврста Еластична Лента●еластичната лента на задната страна има засилено шиење, кое е цврсто прицврстено за капачињата на буфантот и нема да се скрши по повеќекратно перење, вратоврската со лента може да се прилагоди за да одговара на различни големини на главата спречете прашина и мирис да останат на косата, намалете го бројот на миење на косата; ветроупорен, одржувајте топло во зима, апсорбирајте ја потта, одржувајте ја главата сува во лето, работна капа погодна за секоја сезона, во секое време за носење. Работните капачиња ви овозможуваат постојано да ја стилизирате косата и да останете фокусирани на работата.Спецификации За Капачиња За чистење Материјал : полиестерско работно капаче, дише, удобно, брзо сушење; пластични копчиња; памучна лента за пот : дијаметар на Капа од 18 см/7 инчи, висина на раб 13,5 см/5,3 инчи, една големина одговара на сите тежина : 90гр, лесен пол : Унисекс, Машки, Женски : Погоден За тинејџери и возрасни на возраст од 14 години-60-Дебелина : Умерено, Сеуште Можете Да Носите Тврда Капа или шлем откако ќе носите работна вратоврска со хатрибон : засилено шиење, не оштетено од Перење Издржливо : не се намалува или избледува по миењето и може да се користи повеќекратно карактеристики : спречување на опаѓање на косата, спречување на прашина, нечистотија и масло да останат на косата, Метод На Чистење На Држачот За опашка : Машина Или Рачно Перење, сушење на паѓање, не избелувајте апликација : Работно Капаче За Жени Медицински, Капа За Чистење, Хируршко Капаче, капа за операција, капа за медицинска сестра, капа за готвач, капи за стоматолошки глави, медицински капи, Пријателска Капа За Белило, капа за вратоврска, широко користена во фабрики, работилници, бањи, салони, кујни, ресторани, болници, аптеки, средување на подарок : Идеален За Лекари, Медицински Сестри, Пациенти, стоматолози, готвачи, козметичари, чистачи, Домашни Работницидве Начини За Носење1. Прицврстете ја косата со еластична лента и врзете ја во опашка2. Завиткајте ја косата во торбичката за опашка и зацврстете ја со еластични ленти : еластичната лента е доволно долга, можете да ја врзете во лак или друга форма, изгледа послатко.Гаранција90-ден безусловно враќање за враќање на средствата, затоа не двоумете се да купите со доверба!Ако имате какви било прашања со капачето за нега, слободно контактирајте ме преку е-пошта и ќе ви дадам детални одговори во рок од 24 часа.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи