.

.

New
Сандвик Коромант 1 Диа, Коромил 200 Лице мелење Машина, 1.25 Свирче Изрез/Велдон-инч: 1 1/4, инчен RCKT 130400 Вметнете, Олово, РА200-025MN32-13M

Сандвик Коромант 1 Диа, Коромил 200 Лице мелење Машина, 1.25 Свирче Изрез/Велдон-инч: 1 1/4, инчен RCKT 130400 Вметнете, Олово,

DEN 2.67

Стока
Во продавницата

Цилиндрични стебло, арбор, ЗНД арбор, свирче изрез или велдон монтажа. Вметнете геометрии и оценки за сите материјали. Вметнете геометрии за високи стапки на отстранување на чипови - големи АП и фз. Прилагодени опции достапни. 8 рабови за сечење. Коромил 200 е многу стабилна погруба и разноврсна алатка. Тоа е добар избор за општо мелење, како и за изработка на умре и мувла и треба да биде првиот избор за груби операции. Силните рабови за сечење го прават секачот отпорен на тешки услови со прекини (дупки, празнини итн.) и / или абразивна скала (кожа). Процесна безбедност и сигурност. Висока стапка на отстранување на метал. Апликација : грубо мелење профил, грубо мелење лице, опсег на дијаметар : 25-160 милиметар, големина на вметнување : 10-20 милиметар. Област на примена НА ИСО : челик, нерѓосувачки челик, леано железо, алуминиум, отпорни на топлина и легури на титаниум, стврднат материјал.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи