.

.

New
Работилница Хардвер 46 Парче Прицврстувач Асортиман Комплет, Одделение 8 Хексадецимален Капа Завртка Во собата, УСС 1/4 &засилувач; 5/16 Дијаметар, Сива, Нерѓосувачки Ч?

Работилница Хардвер 46 Парче Прицврстувач Асортиман Комплет, Одделение 8 Хексадецимален Капа Завртка Во собата, УСС 1/4 &засилувач;

DEN 575.84

Стока
Во продавницата

РАЗНОВИДНОСТ на ГОЛЕМИНИ : овој сет вклучува 10, 1/4-20 х 4-1/2 инчи; 8, 5/16-18 х 4-1/2 инчи; 8, 1/4-20 х 5 инчи; 8, 1/4-20 х 6 инчи; 6, 5/16-18 х 5 инчи; и 6, 5/16-18 х 6 инчни завртки. 46 парче во собата. Споредливо со завртки за палуби, завртки за олуци и многу повеќе. НАЈДОБРО СЕ КОРИСТИ за : шестоаголни завртки за капачиња од 8 Одделение се споредливи со завртки за градежна опрема, завртки за комерцијални возила, машински завртки и други апликации за прицврстување со висока јачина. Покрај тоа што се познати по својата екстремна цврстина и издржливост, Шестоаголните Завртки За Капачиња Од 8 Степен се исто така долготрајни и поголеми од типичните сорти на дрво и само-дупчење. РАЗНОВРСНА и ТЕШКА : стеблата имаат делумни нишки што овозможуваат посилно држење помеѓу предметите и помалку движење на смолкнување. Нашиот Комплет Шестоаголни Завртки Од 8 Одделение нуди 46 завртки, во различни големини, за да се осигурате дека го имате она што ви треба за вашиот следен проект – без разлика колку е голем или мал. ПАМЕТЕН ДИЗАЈН : Секоја завртка има завршница од 8 степен што комбинира трајна издржливост со силна заштита од ' рѓа. ВИСОКО ИЗДРЖЛИВ : шестоаголните завртки за капачиња се прицврстувач со навој со шестоаголна глава. 46 парче во собата. Идеален за употреба во средини дома, работилница, на отворено или градилиште. ВИСОКО ИЗДРЖЛИВ : шестоаголните завртки за капачиња се прицврстувач со навој со шестоаголна глава.РАЗНОВИДНОСТ на ГОЛЕМИНИ : овој сет вклучува 10, 1/4-20 х 4-1/2 инчи; 8, 5/16-18 х 4-1/2 инчи; 8, 1/4-20 х 5 инчи; 8, 1/4-20 х 6 инчи; 6, 5/16-18 х 5 инчи; и 6, 5/16-18 х 6 инчни завртки. Споредливо со завртки за палуби, завртки за олуци и многу повеќе.000 фунти по квадратен инч. НАЈДОБРО СЕ КОРИСТИ за : шестоаголни завртки за капачиња од 8 Одделение се споредливи со завртки за градежна опрема, завртки за комерцијални возила, машински завртки и други апликации за прицврстување со висока јачина. Тие се дизајнирани да прицврстат парчиња дрво и/или метал едни на други. Изработени се од легиран челик и имаат шест радијални линии на горниот дел од главата на завртката. ВКЛУЧУВА : кутија за складирање за погодност за складирање. Дополнително, тие се специјално направени за да бидат управувани од клуч или штекер. Идеален за употреба во средини дома, работилница, на отворено или градилиште. Одделение 8 е посилно од почесто користеното одделение 5. Ова значи дека тие се направени да држат тешки товари како на градилишта или други апликации за прицврстување со голема побарувачка.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи