.

.

New
7/16-20 х 5 1/2 Шестоаголна Глава Капа Завртки, Челик Одделение 5, Цинк Позлата-ПАРИЧНА Казна НИШКА UNF, Делумно Навој, Должина: 5 1/2 Инчи, Конец Големина: 7/16 Инчи

7/16-20 х 5 1/2 Шестоаголна Глава Капа Завртки, Челик Одделение 5, Цинк Позлата-ПАРИЧНА Казна НИШКА UNF, Делумно Навој, Должина:

DEN 2.33

Стока
Во продавницата

Шестоаголни Завртки За Капачиња (исто така наречени шестоаголни завртки за капачиња, шестоаголни завртки или шестоаголни завртки за глава) Произведени според ASME B18. 2. 1 и Sae J429 спецификации. Се одликува со густа, шестоаголна глава со заоблени нишки. Лицето за миење под главата за да обезбеди доволно површина на лежиштето кога е затегнато со клуч. Изработени од среден јаглероден челик. Ќе забележите дека тоа е шестоаголна глава површината е мазна без ознаки. Цврстина на истегнување : 120.000 psi 1/4 преку 1 инчен дијаманти, сите должини) - 105.000 psi. (1-1/8 преку 1,5 инчни дијаманти, сите должини). Шестоаголни Завртки За Капачиња (исто така наречени шестоаголни завртки за капачиња, шестоаголни завртки или шестоаголни завртки за глава) Произведени според ASME B18. 2. 1 и Sae J429 спецификации. Се одликува со густа, шестоаголна глава со заоблени нишки. Лицето за миење под главата за да обезбеди доволно површина на лежиштето кога е затегнато со клуч. Изработени од среден јаглероден челик. Ќе забележите дека тоа е шестоаголна глава површината е мазна без ознаки. Цврстина на истегнување : 120.000 psi 1/4 преку 1 инчен дијаманти, сите должини) - 105.000 psi. (1-1/8 преку 1,5 инчни дијаманти, сите должини). При изборот на навртка што ќе се користи за оценета шестоаголна завртка, имајте на ум дека навртката треба да има иста оценка како завртката/завртката. На Пример, Шестоаголната Завртка Од 5 Степен треба да користи само шестоаголна навртка од 5 Степен.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи