.

.

New
Пуро Звук Лаборатории Пуробазен Волумен Ограничување На Жични Слушалки За Деца, Момчиња, Девојчиња 2+ Преклопен &засилувач; Прилагодлива Лента за Глава w / Микрофон,

Пуро Звук Лаборатории Пуробазен Волумен Ограничување На Жични Слушалки За Деца, Момчиња, Девојчиња 2+ Преклопен &засилувач;

DEN 3.33

Стока
Во продавницата

Меката торба овозможува безбедно складирање и патување во движење кога не се користи. Плишаната веганска кожа ги покрива чашите за уши и лентата за глава во мекост, додека издржливата, но сепак лесна пластична рамка е флексибилна и се прилагодува за да одговара. Со текот на времето, тие количини на лулка ги оштетуваат нивните тапанчиња и дури можат да доведат до губење на слухот предизвикано од бучава. Кога на ќерката на нашиот основач и беше дијагностицирано губење на слухот предизвикано од бучава, тој тргна да создаде решение кое беше стилско, безбедно и обезбеди извонреден квалитет на звукот. Пуро Звучни Лаборатории детските слушалки емитуваат кристално јасни звуци благодарение на нивната напредна Крива На Пуро Избалансиран Одговор што го оптимизира звукот. ЗВУЧИ ИЗВОНРЕДНО-Ограничувањето на јачината на звукот не значи страдање преку слаб квалитет на звукот. Секој аудио уред со стандардна аудио врска од 3,5 мм е компатибилен со Пуробазиците. Заштитете го слухот на вашето дете Со Puro Basic, слушалките што ограничуваат штетни количини над 85d B. ВЕТУВАЊЕТО ПУРО - Во Лабораториите За Звук Пуро, ние се стремиме да обезбедиме заштита на слухот за децата без да го намалиме нивното искуство со слушање. СЛУШАЈТЕ ЗА ЗАШТИТА-Обичните слушалки ги пуштаат децата да заглавуваат во кој било волумен, вклучително и опасните. Секој пар има прилагодлива лента за глава и перничиња за уши со издржливи материјали. Ветуваме дека Вашите Слушалки За Ограничување На Јачината на Звукот нудат супериорни звуци со врвна заштита на ушите и сето тоа е поддржано со 1-годишна гаранција. Плишаната веганска кожа ги покрива чашите за уши и лентата за глава во мекост, додека издржливата, но сепак лесна пластична рамка е флексибилна и се прилагодува за да одговара. Секој аудио уред со стандардна аудио врска од 3,5 мм е компатибилен со Пуробазиците. ЗВУЧИ ИЗВОНРЕДНО-Ограничувањето на јачината на звукот не значи страдање преку слаб квалитет на звукот. Без разлика дали станува збор за i Pad, i Phone, андроид уред или компјутер, овие слушалки можат да се поврзат со сето тоа. ВЕТУВАЊЕТО ПУРО - Во Лабораториите За Звук Пуро, ние се стремиме да обезбедиме заштита на слухот за децата без да го намалиме нивното искуство со слушање. Заштитете го слухот на вашето дете Со Puro Basic, слушалките што ограничуваат штетни количини над 85 d B!. УДОБНОСТ ШТО СЕ ПРИЛАГОДУВА - без разлика колку долго вашите деца ги носат овие слушалки, тие остануваат удобни песна по песна. УДОБНОСТ ШТО СЕ ПРИЛАГОДУВА - без разлика колку долго вашите деца ги носат овие слушалки, тие остануваат удобни песна по песна. Ветуваме дека Вашите Слушалки За Ограничување На Јачината на Звукот нудат супериорни звуци со врвна заштита на ушите и сето тоа е поддржано со 1-годишна гаранција. Обичните слушалки ги пуштаат децата да заглавуваат во кој било волумен, вклучително и опасните. Како семеен бизнис, дизајниравме слушалки кои не само што го штитат вашиот слух,туку се направени и да траат! Сакаме да ви се заблагодариме што дојдовте и ги проверивте нашите производи и започнавте на патувањето за борба Против Губење На Слухот Предизвикано од Бучава во вашето семејство!.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи