.

.

New
COAECJ Предводена Продавница Тавански Светла, 5 Прилагодливи Панели Продавница Светлина, Продавница Светла За Гаража Работилница Подрумот Поддршка E26/e27 Завртка Прик?

COAECJ Предводена Продавница Тавански Светла, 5 Прилагодливи Панели Продавница Светлина, Продавница Светла За Гаража Работилница

DEN 1182.40

Стока
Во продавницата

Надворешно Осветлување. ВИСОКА ОСВЕТЛЕНОСТ : LED светлината го карактеризира распоредот на зрната на светилката, униформа светлосна боја без отсјај, висок извор на светлина за рендерирање на бои, силно чувство за реставрација. 5 ПРИЛАГОДЛИВИ ЛИСТОВИ И ДЕФОРМАБИЛЕН ДИЗАЈН : 5-те прилагодливи панели на светлото во продавницата може да се преклопат од 0° до 90°,што може да има совршена крива на дистрибуција на осветлување во гаража според вашата апликација, ова ќе ја направи светлината да покрие површина од 360°. Секој темен агол може да биде светло осветлен од 5 прилагодливи панели. СВЕТЛО ОТПОРНО НА ПРАШИНА : висококвалитетното тело НА PBT светлината и капакот на светлото на КОМПЈУТЕРОТ се тесно поврзани, отпорни на влага и отпорни на прашина, а светлината е погодна за влажни и правливи простори. ИЗДРЖЛИВ И ДОЛГ ЖИВОТ : гаражните светла се направени со безбедно премиум куќиште за КОМПЈУТЕР, отпорно на висока температура и отпорно на корозија. што е добро за дисипација на топлина и стабилност и помага да се продолжи животниот век на светлината. Повеќе од 65.000 часа живот. Надворешно Осветлување. ВИСОКА ОСВЕТЛЕНОСТ : LED светлината го карактеризира распоредот на зрната на светилката, униформа светлосна боја без отсјај, висок извор на светлина за рендерирање на бои, силно чувство за реставрација. 5 ПРИЛАГОДЛИВИ ЛИСТОВИ И ДЕФОРМАБИЛЕН ДИЗАЈН : 5-те прилагодливи панели на светлото во продавницата може да се преклопат од 0° до 90°,што може да има совршена крива на дистрибуција на осветлување во гаража според вашата апликација, ова ќе ја направи светлината да покрие површина од 360°. Секој темен агол може да биде светло осветлен од 5 прилагодливи панели. СВЕТЛО ОТПОРНО НА ПРАШИНА : висококвалитетното тело НА PBT светлината и капакот на светлото на КОМПЈУТЕРОТ се тесно поврзани, отпорни на влага и отпорни на прашина, а светлината е погодна за влажни и правливи простори. ИЗДРЖЛИВ И ДОЛГ ЖИВОТ : гаражните светла се направени со безбедно премиум куќиште за КОМПЈУТЕР, отпорно на висока температура и отпорно на корозија. што е добро за дисипација на топлина и стабилност и помага да се продолжи животниот век на светлината. Повеќе од 65.000 часа живот. Надворешно Осветлувањекарактеристика : 1. НАШИТЕ LED светла користат LED ЧИПОВИ СО висока осветленост.2. Сите LED светла ќе поминат низ тест за стареење и строга контрола на квалитетот пред да ја напуштат фабриката за да се осигураат дека НАШИТЕ LED светла се со висок квалитет.3. Интерфејс стандард : се применува На Е27/Е26.4. Деформабилен дизајн за исполнување на барањата на различни средини за осветлување.5. Погоден за спортски сали, театри, магацини, паркинзи, гаражи итн.6. Лесен за инсталирање, аголот на осветлување може флексибилно да се прилагоди по потреба, осветлување со повеќе агли.СПЕЦИФИКАЦИИ : ● Спецификации Моќност : 100w ® Напон : AC85-265 V ® Боја : бела Light base : E27/E26® Димензија : Висока : 20cm * Широк : 13cm*Висока : 12,5 CM.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи