.

.

New
Безбедносен Свиреж, Пренослив Свиреж,Свирче За Итни Случаи, Безбедносен Свиреж За Преживување За Итни Случаи, Свирче За Обука На Птици Со Силен Свиреж, Свирче Од Ле?

Безбедносен Свиреж, Пренослив Свиреж,Свирче За Итни Случаи, Безбедносен Свиреж За Преживување За Итни Случаи, Свирче За Обука

DEN 1425.60

Стока
Во продавницата

Карактеристики : двојната цевка со голем дијаметар на свирчето може да обезбеди до 120 децибели, доволно за слушање од далечина.дефинитивно може да потврди дека е гласно! Звукот носи многу подалеку од вашиот глас и ќе продолжи се додека можете да издувате во свирежот. Висок Квалитет : Изработен од материјал од легура на алуминиум, силен и издржлив, технологијата за елоксирање на површината не гарантира избледување. Пренослив : самиот свирче доаѓа со прстен за клучеви, а ние ви подготвивме врвки за да ви биде поудобно за носење. Идеален за итни случаи, спорт, судии, тренери, шетачи на кучиња, пешачење, кампување и на кое било друго место треба да привлечете внимание од секој што е во уво - што, бидејќи е свирче, веројатно ќе биде подалеку отколку што би носел вашиот глас. Ви благодариме за вашата посета и ве молиме слободно контактирајте не доколку имате какви било прашања. Ова е една од оние работи што се надевате дека никогаш нема да ви требаат.Но, тоа е доволно мало и доволно евтино за да се добие anyway.It на екстра гласен свиреж што можете да го носите со себе во секое време и да го користите во (се надеваме дека е малку веројатно) настан што треба да го повикате помош.Несомнено сте виделе ТВ емисии каде луѓето повикуваат помош, но исто така знаете дека, порано или подоцна, вашиот глас ќе оди ако треба да викате за помош подолго време. Плус има многу места каде што гласот не би носел доволно далеку за луѓето да ве слушнат.Но, се додека можете да издувате во овој свиреж, ќе можете да привлечете внимание од секого во уво - што, бидејќи е свирче, веројатно ќе биде подалеку отколку што би носел вашиот глас.Ако знаете некој морзеов код, можете дури и да испратите порака. Најлесната порака за паметење ќе биде меѓународниот сос сигнал за вознемиреност-континуирана низа од три точки (кратки експлозии), три цртички (долги експлозии) и три точки (повторно кратки експлозии). Тоа е веднаш препознатливо и ќе го привлече вниманието на секој што може да го слушне. Тие ќе можат да го користат за да ве лоцираат и да ви помогнат.Немам ништо за мерење на нивото на децибели што ова го дава, но дефинитивно може да потврди дека е гласно!.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи