.

.

New
Цврст Клип На Лавалиер Ревер Микрофон 2 Комплет Пакет За Iphone И Андроид Блогирање, Интервју, Селфи Видеа

Цврст Клип На Лавалиер Ревер Микрофон 2 Комплет Пакет За Iphone И Андроид Блогирање, Интервју, Селфи Видеа

DEN 0.33

Стока
Во продавницата

Нашиот двоен лавалиер микрофон овозможува 1 или 2 учесници да бидат снимени во кристално чист звук без бучава во позадина. Едноставен за употреба. Приклучете 59 "микрофон кабел приклучок директно во уредот или приклучете во 79" продолжен кабел кој приклучоци директно во уредот. Прицврстете го микрофонот на вашата кошула и притиснете рекорд. Ако е ветровито, користете ја мафта за ветер за подобар звук. За двојно снимање, приклучете го секој приклучок за микрофон од 59 инчи директно во Y-конекторот што се приклучува директно во уредот. Користете 3,5 mm TRS до TRS конектор за лаптоп / компјутер / камера. Користете го микрофонот за ревер за iphone i OS 6, 7, 7 Плус, 8, 8 Плус, X, XR, XS, XS Max и Android. КОМПЈУТЕР, Мек, Таблети, Chromebook, DSLR Видео Камера. За iphone без приклучок за слушалки, ќе ви треба Apple Молња до 3,5 мм Адаптер За Приклучок за Слушалки (ПРОДАДЕН ОДДЕЛНО). Дали ви е потребен сигурен лавалиер микрофон за вашите гласовни снимки? Се чувствувате фрустрирани од слабиот квалитет на звукот на вашиот сегашен вграден микрофон? Разочаран од тоа што немате доволно долг кабел за приклучок што ви дава слобода на движење или адаптери што недостасуваат? Професионалниот Сет За Микрофон Лавалиер Лавалиер Ревер Е ОДГОВОРОТ на вашите проблеми!.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи