.

.

New
НИЦА-Моќ Дигитален Хигрометар Внатрешен Термометар Просторија Термометар Мерач На Влажност Со Температура Монитор За Влажност Сензор За Влажност За Дома, Канцела

НИЦА-Моќ Дигитален Хигрометар Внатрешен Термометар Просторија Термометар Мерач На Влажност Со Температура Монитор За Влажност

DEN 1.00

Стока
Во продавницата

Температурен опсег : -10℃~ +60℃(-14 ℉ ~+140 ℉). Температурна точност : 1. Резолуција на температурата : 0,1●(0,2w). Опсег на влажност : 10%RH ~ 99%RH. Точност на влажност : 5% rh. Резолуција на влажност : 1%. Индикатор за удобност : сува, удобност, влажна. °F / °C избирање. Стапка на освежување : 10 секунди. €€Висока Точност И Брзо Освежување Q Надграден дигитален хигрометар со чувствителен сензор за сонда. Опсег на мерење на температурата : -10℃~+60℃ (-14 °F~ +140 °F), грешка : fr 1 € (1.8w); опсег На Мерење На Влажност : 10% RH~99% RH, грешка : } 5% RH. Мерењата на податоците се ажурираат на секои 10 секунди за да ви дадат најнови промени во животната средина!. €®Индикатор За Удобност на Иконата За лице Quigital hygrometer Со икона за ниво на влажност ја означува состојбата на воздухот - сува/удобност/влажна за да ве извести навреме да ги прилагодите навлажнувачите, одвлажнувачите и термостатите за да се осигурате дека секогаш живеете во најудобна средина . Два режима на прикажување температура, притиснете го копчето "q / j" за да го префрлите приказот на температурата на " ● " или "а". Quotion_4 Опции За Монтирање и Широки Апликации●дигитален хигрометар За Собен термометар со држач за работна површина, налепница за ѕид и дизајн на висечка дупка, лесен за поставување насекаде : бања, соба за бебиња, кујна, подрум, градина, стаклена градина, плакар , визба, гитара, навлажнувач, фрижидер. Quistual lcd Кружен Дисплеј И Лесен За Употреба Q дигиталниот хигрометар работи веднаш надвор од кутијата без комплицирани копчиња за функција. Јасниот лцд-дисплеј со големи броеви го олеснува читањето дури и од далечина. Опремен е со БАТЕРИЈА СО КОПЧИЊА CR2032, која може да се користи повеќе од 36 месеци. Ако батеријата на собниот термометар што ја добивте е недоволна, ве Молиме контактирајте не и ние ќе ви вратиме или ќе испратиме производ за замена. €®Врвен Квалитет И Безгрижна Услуга За Производи ● мерачот на влажност на дигиталниот хигрометар е изработен од еколошки материјал за СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, кој е сигурен и издржлив. Не работи добро? Контактирајте не за целосна наплата! (#Забелешка : 1. Не водоотпорен; 2. БАТЕРИЈАТА CR2032 (инсталирана) не е отстранлива; 3. Не е погоден за употреба во средини под -10°C, ве молиме држете се подалеку од суровите средини висока температура и висока влажност.). Собниот Термометар е најдоброто решение за здраво живеење и удобно опкружување! Удобноста на човечкото тело е произведена од комбинираниот ефект на температурата и влажноста, што е тесно поврзано со нашето здравје. Дигиталниот хигрометар може да ги почувствува суптилните промени во воздухот и да ве потсети да ја прилагодите внатрешната средина според вредностите на температурата и влажноста. Дизајнот е лесен и компактен, за да ги задоволи вашите детални преференции.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи