.

.

New
РИКИ Месинг Плоча Бакар Лим Бакар Метал Лим Фолија Што Е Погоден За Заварување и Браз 0. 15мм х 100мм х 100мм Метална фолија

РИКИ Месинг Плоча Бакар Лим Бакар Метал Лим Фолија Што Е Погоден За Заварување и Браз 0. 15мм х 100мм х 100мм Метална фолија

DEN 1.33

Стока
Во продавницата

Дебелина : 0,15 мм. Димензија : 100 х 100х 0. 15 мм( Л х ш х). Пакет Вклучени : 1pc x бакар лист. Топлинска спроводливост, електрична спроводливост,. Месинг лист ролна може да биде заварена, може да се обработи на ракотворби, декоративни делови, додатоци итн. Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи обработка на топол и ладен притисок опис : 100мм х 100мм Бакарни Цу Метални Плочи Спецификации : Материјал : Бакарна Дебелина : 0,15 Мм Големина На Панелот : 100 х 100( Л х Ш)Количина : 1 парчиња карактеристики : погоден е за заварување и браз. Сечење Со Професионална машина за сечење и безбедно користење. После тоа задолжително исплакнете и исушете така што без никакви водени дамки. За убава топлинска спроводливост, електрична спроводливост , еластичност. Вклучен пакет : 1 х бакарен лист забелешка : Лесното снимање и различните дисплеи може да предизвикаат бојата на предметот на сликата малку поинаква од вистинската работа. Дозволената грешка при мерењето е+/- 1- 3 км.Апликации : самостојни проекти, декорација на згради, индустриски, електронски, опрема и така натаму.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи