.

.

New
Е-З Мастило

Е-З Мастило

DEN 3.00

Стока
Во продавницата

Име на производ : е-З мастило повторно произведени касети со мастило замена За Епсон 212 XL 212 XL T212 XL со најновиот надграден фирмвер. Содржина на пакетот : 1 x Упатство За Корисникот, 2 x Црна 212xl, 1 x Цијан 212 XL, 1 x Magenta 212xl, 1 x Жолта 212xl (Вкупно 5 Пакет). Принос на страница : Црната е 600 страници по кертриџ, А Бојата е 450 Страници по кертриџ со покриеност од 5%. Компатибилност на печатачот : Работна Сила НА Епсон WF - 2830 Работна Сила WF - 2850 Изразување Дома XP - 4100 Изразување Дома XP-4105 Печатачи. Мастилото со врвен квалитет обезбедува јасен текст и графика. Од основањето во 2007 Година, Е-З Мастилото е еден од најголемите онлајн трговци на материјали за печатачи ВО САД и лидер во револуционизацијата на индустријата за касети со мастило и тонер по пазарот. Нашата цел секогаш беше да го олесниме печатењето за секого. Преку нашиот производствен процес да помогнеме во заштитата на нашата животна средина. Нашите касети погодни за корисниците се исто така дизајнирани да го направат печатењето едноставно и достапно. Лесно мастило лесно печатење.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи