.

.

New
3 Еез Активирано Движење ЛЕД Ноќно Светло Бел Приклучок Паметен Сензор За Самрак Зора Светло Пир Инфрацрвен Сензор Детектор За Движење Светилка Флексибилна Ротира

3 Еез Активирано Движење ЛЕД Ноќно Светло Бел Приклучок Паметен Сензор За Самрак Зора Светло Пир Инфрацрвен Сензор Детектор

DEN 1.00

Стока
Во продавницата

Активирано Светло За Движење : ќе добиете 3 парчиња ноќни светла за детектор за движење во бела боја; Неговите параметри се 3 W, 100-120 V, 6500 Келвини; Доволна количина за да се задоволат потребите за осветлување на самракот на повеќе области од домот, како што се спална соба, бања и многу повеќе. Сензор За Самрак Зора Ноќно Светло : ОВИЕ LED приклучоци имаат вграден сензор за светлина; Кога осветлувањето е поголемо од 7 Лукс, светлото нема да се вклучи; кога ќе се открие движење ноќе, тој автоматски ќе се вклучи и автоматски ќе се исклучи по околу половина минута. Лесни За Инсталирање и Употреба : овие ноќни светла во ходникот се погодни За приклучоци За светилки Е27/Б22, не се потребни дополнителни жици или батерија, само турнете во штекерот; тие можат да почувствуваат инфрацрвена енергија на растојание до 13-16 инчи (4-5 метри) и автоматски да го вклучат и исклучат осветлувањето. Сигурен И Квалитетен Материјал : составен од метални, пластични и 23 ладни БЕЛИ ЛЕД мониста, нашата сензорска ламба за движење има работен век до 35000 часа; пластичната обвивка со висока температура и влажна доказ гарантира дека ќе можете да ја користите со доверба. Флексибилно Гуско грло : ова светло на сензорот за паметно движење има флексибилно грло околу 3,15 инчи во должина, доволно долго за да ја прилагоди светлината на саканиот агол; ротирањето од 360 степени лесно може да ви помогне да го насочите зракот точно таму каде што ви треба. Карактеристика : заштеда На Енергија : работната моќност на ова гаражно светло на сензорот за движење е 3,0 W, а моќноста во мирување е 0,05 W. го користи дизајнот на инфрацрвениот сензор, кој може автоматски да се вклучува и исклучува и значително да ја намали потрошувачката на енергија. Широк спектар на примена : овие активирани светла за движење се широко применети во автоматското осветлување на ходниците, гаражите, подрумите, ходникот, скалите, просторијата за складирање, бањата и каде и да ви треба, осветлувајќи го вашиот пат ноќе. Спецификации : Материјал : метал, пластикабојка : Бела Температура На бојата : 6500 Келвиндијаметар : 2,36 инчи/ 60 мм должина : 7,68 инчи/ 195 ммпакетот вклучува : 3 х движење активирана ЛЕР ноќни лесни ноти : ве Молиме дозволете мала грешка во големината поради рачно мерење. Боите може да постојат мала разлика поради различниот екран. Соодветната работна температура е -10-35 Степени Целзиусови. Ве молиме, не инсталирајте на места со големи промени во протокот на воздух и температурата, како што се во близина на прозорци, климатизери, печки итн.Држете се подалеку од светилки со голема моќност (над 100 W) или светилки со високи пречки повеќе од 3 метри. Ве молиме прилагодете го аголот за време на инсталацијата за да обезбедите чувствителна индукција.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи