.

.

New
Maoping 5pcs 6 Pins L Облик Лемење КОНЕКТОР LED Лента Светлина, RGBWW 12mm Прав Агол Агол Конекција ЗА SMD 5050 RGBCCT Адаптер Терминал Продолжување Врска за 5050 LED RGB Лента

Maoping 5pcs 6 Pins L Облик Лемење КОНЕКТОР LED Лента Светлина, RGBWW 12mm Прав Агол Агол Конекција ЗА SMD 5050 RGBCCT Адаптер

DEN 159.84

Стока
Во продавницата

СВЕТЛАТА СО ЛЕД ленти можат да бидат цврсто поврзани со ОВОЈ LED конектор без лемење. Одлично за правоаголници, квадрати, агли итн. Кога треба да ја продолжите лентата, можете да ја користите како исечен крајен конектор;. ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА : само приклучете ја исечената ЛЕД лента ОД 12 мм во конекторот и инсталирајте го порамнувањето "+"-", а потоа отворете го капакот. Осигурајте се ДЕКА ЛЕД-лентата е под игличките, а не погоре, и проверете дали лентата е исечена по линијата за сечење). L-Облик 90 Степен СВИТКУВАЊЕ LED Конектори направи ВАШИОТ LED ленти се поврзете беспрекорно на куќа агли, маса агли и телевизор или екранот агли, заштеда на простор и усовршување НА ВАШИОТ led лента проекти. Монтажен Конектор : игличките на спојката ЗА ЛЕД лента се одвојуваат и може да се користат заедно со светлосни шипки и продолжни кабли, што е многу погодно. Што ќе добиете : 5 споеви без лемење со прав агол се вклучени во пакувањето за да ги задоволат вашите различни потреби.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи