.

.

New
Godox SL300II Bi SL Серија 300W Bi-Боја LED Видео Светлина

Godox SL300II Bi SL Серија 300W Bi-Боја LED Видео Светлина

DEN 2.33

Стока
Во продавницата

Годокс SL300 II Bi SL Серија 300 W BI-Color LED Видео Светло-Стакло Капак-Светилка Капак-Рефлектор-Кабел За Напојување - Годокс 1 Година Ограничена Гаранција. SL300 II Bi го продолжува одличниот квалитет и перформанси на sl II серијата додека обезбедува посилен излез. Прилагодувањето без чекори од 0 до 100% обезбедува прецизна контрола за секое производство. Висок РЕЈТИНГ НА CRI/TLCI на 96+/97+ обезбедува природни и верни бои во секоја апликација. Избрани 32 Канали во 16 Групи за да се избегне какво било мешање. LED Видео Светлината SL300 II BISL300 II би продолжува со одличен квалитет и перформанси на SL ii серија, додека обезбедување на посилен излез, што дополнително го ослободува вашиот креативен потенцијал и ги исполнува потребите за повеќе апликации.Чудовиште Излезпо SL150 II и SL200 II, Sl Серијата опфаќа помоќен новодојденец, кој обезбедува неверојатен, 99.300 lux излез на 1 метар (со стандарден рефлектор). Прилагодувањето без чекори од 0 до 100% обезбедува прецизна контрола за секое производство.Висока Боја Рендерирање висок CRI/TLCI рејтинг на 96+/97+ обезбедува природни и верни бои во секоја апликација.Тивок Моде Исклучете го вентилаторот во режим на тишина, тогаш можете да обезбедите кристално јасно видео без несакани звуци. Особено погоден за апликации чувствителни на звук.Креативни Специјални Светлосни Ефекти Sl300ii bi карактеристики 8 FX светлосни ефекти, вклучувајќи Блиц 1, Блиц 2, Блиц 3, Бура 1, Бура 2, Бура 3, ТВ И скршена сијалица, обезбедувајќи покреативна можност без дополнителни трошоци.Безжичен Далечински Управувач далечинскиот управувач RC-A6(опционално) за безжично прилагодување на осветленоста и другите поставки. Избрани 32 Канали во 16 Групи за да се избегне какво било мешање.Флексибилно Поставувањеповедта во Форма На Буквата У од 330 Степени нуди одлична флексибилност и може да се користи со повеќето светлосни штандови, задоволувајќи ги вашите различни барања при поставување светлина.Проширете Ја Можноста За Осветлување.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи