.

.

New
Аркос Серија Тоскана-Табела Нож Сет-Моноблок од едно Парче нерѓосувачки Челик 18/10 и 220 мм Сребрена Боја, И Пластика

Аркос Серија Тоскана-Табела Нож Сет-Моноблок од едно Парче нерѓосувачки Челик 18/10 и 220 мм Сребрена Боја, И Пластика

DEN 1289.60

Стока
Во продавницата

3 Ножеви завиткани во екранот. Нож : нерѓосувачки Челик и Дебелина 3 мм (0,12 инчи). Големина Сечилото : 220 мм(9"). Моноблок од едно парче. 3 компјутер. Маса Ножеви Во Собата. ОПИС СЕРИЈА ТОСКАНА (FLATWARE) оваа серија се издвојува По својата едноставност и елеганција да ги облекува најсложените маси. Ножевите се изработени од цврст едноделен мартензитен нерѓосувачки челик : богат со хром за рамнотежа, како и антикорозија и издржливост. Останатите парчиња се произведени со високо отпорен нерѓосувачки челик 18/10 и се софистицирана рачка за миење садови, со изразена промена на дебелината и наклонет конечен преглед што го дава последниот допир на овој прекрасен прибор за јадење. Рачките се изработени од челик давајќи му на парчето цврстина И издржливост АРКОС ја гарантира моќта на сечење на серијата моноблок ножеви. Високо специјализираната изработка на ножевите уникатни назабени рабови не издвојува од кој било друг прибор за јадење на пазарот.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи