.

.

New
Dell K7G13 Ширина 5590 Лаптоп Со intel i7-8650U, 8GB 256GB SSD, 15.6

Dell K7G13 Ширина 5590 Лаптоп Со intel i7-8650U, 8GB 256GB SSD, 15.6

DEN 1.00

Стока
Во продавницата

За долгорочно складирање на вашите датотеки, овој систем е опремен со погон со цврста состојба ОД 256 GB. Gigabit Ethernet и 802.11 ac Wi-Fi се вградени за жично и безжично вмрежување, а bluetooth технологијата исто така ќе ви овозможи безжично да поврзувате дополнителни компатибилни периферни уреди. Вклучува суштински хардвер за автентикација со повеќе фактори, како што се читач на отпечатоци на допир, Контактиран Читач НА Паметни Картички FIPS 201 и Бесконтактен ЧИТАЧ НА Паметни Картички NFC за да се спречи неовластен пристап. Лаптоп. Дизајниран за продуктивност, Тетратката Со Географска Ширина 5590 од Дел обезбедува подобрена безбедност, управливост и сигурност, како и деловни карактеристики. Се напојува со 1,9 GHz Intel Core i7-8650 U четири-јадрен процесор кој ви овозможува да извршувате повеќе апликации истовремено. Ако ви треба повеќе енергија, системот може да се оверклокува на 4,2 GHz користејќи технологија Intel turbo boost 2,0. 8 GB ОД 2400 MHz DDR4 RAM меморија помага да се обезбеди непречено мултитаскинг и исто така му овозможува на компјутерот брзо пристап до често користените датотеки и програми. Ако ви треба повеќе RAM меморија, овој систем прифаќа ДО 32 GB.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи