.

.

New
Карон Колекции Диви Цвеќиња, Рачно Обоени Теми. Боја #213, Сахара

Карон Колекции Диви Цвеќиња, Рачно Обоени Теми. Боја 213, Сахара

DEN 75.52

Стока
Во продавницата

Боја #213, Сахара. Памук со едно влакно совршен за игла на ткаенина од 24 брои или 2 прамени на ткаенина од 18 брои. Добро на до 32 брои рамномерно ткаење ткаенина за вкрстен бод. Користете една влакно за тврдокорни ажурни пломби на 22-30 брои ткаенини. Прекрасно за сите форми на ватирање. Рачно обоени бои координираат Со Акварели и Водени Лилјани. Темите На Колекцијата Карон се движат од извонредни рачно обоени разновидни нишки во памук, свила и волна-свила. Со палета на бои кои и конкурираат на природата во длабочина и суптилност и блескав опсег на текстура. Темите За Собирање карон станаа омилени кај дизајнерите насекаде.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи