.

.

New
Кардоне 19 - Б3723 Повторно Произведен Истоварен Дебеломер На Диск Сопирачката Со Држач

Кардоне 19 - Б3723 Повторно Произведен Истоварен Дебеломер На Диск Сопирачката Со Држач

DEN 377.60

Стока
Во продавницата

Како преработен оригинален Дел Од Опремата, оваа единица гарантира совршено вклопување на возилото. Клиповите се издржливи, отпорни на пукање или дупчење и се справуваат со големи оптоварувања; дебеломер се третираат со специјален формулиран инхибитор на ' рѓа и се чуваат во оригиналната завршница на опремата. Гумените заптивки се заменуваат со ГУМА ЕПДМ со висока температура за продолжен век на траење и оптимални перформанси. Новите завртки за крварење обезбедуваат крварење без проблеми и позитивен печат и нови подлошки се вклучени таму каде што е применливо. Нашиот процес на преработка е погоден за земјата, бидејќи ја намалува енергијата и суровината потребни за да се направи нов дел за 80%. Стручно преработени според ригорозни стандарди за квалитет и перформанси, Сите Кардонски Дебеломерни Сопирачки се опремени со сосема нови, премиум компоненти за да гарантираат исклучителна долговечност и сигурност. Овие преработени клешти на сопирачките се 100% тестирани под притисок за да обезбедат конзистентни, водечки во индустријата перформанси на сопирачките. Секоја единица пристигнува со комплетен сет на сосема нов хардвер за едноставна, целосна инсталација. Вклучени се нови завртки за бенџо каде што е применливо за да се обезбеди совршено вклопување и брза инсталација. Пластичниот приклучок за капаче ја штити секоја нишка на портата на сопирачката за да обезбеди непроблематична инсталација. Вклучени се нови хардверски клипови од нерѓосувачки челик и нови иглички за монтирање каде што е применливо. Стручно преработени според ригорозни стандарди за квалитет и перформанси, сите кардонски клешти на сопирачките се опремени со врвни компоненти за да обезбедат исклучителна долговечност и сигурност.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи