.

.

New
Вичеми Мини Вител Миксер Лабораторија Вител Шејкер Салон Миксер, лак за Нокти, Лепила За Трепки, Бои, Трајни Пигменти За Шминка, Мастило За Тетоважа, Измешајте До 50м?

Вичеми Мини Вител Миксер Лабораторија Вител Шејкер Салон Миксер, лак за Нокти, Лепила За Трепки, Бои, Трајни Пигменти За Шминка,

DEN 687.84

Стока
Во продавницата

WICHEMI е специјализиран за комерцијални и производи за домаќинство, kichenware, домашен и комерцијален декор и производи на отворено. ВИХЕМИ отсекогаш бил поврзан со подобрување на квалитетот на животот на луѓето и придржување кон деловната цел на "обезбедување што е можно повеќе клиенти со достапни, добро дизајнирани, функционални и иновативни производи". Посветени сме на подобрување на квалитетот на вашиот живот и создавање идеален живот за вас. Измешајте до 50мл : шејкерот за вител може да ги измеша повеќето течности за помалку од 5 секунди при 4000 ВРТЕЖИ во МИНУТА. Лабораторискиот вител миксер работи добро со епрувети и центрифугирани цевки, како и течности чиј сад е 50мл. Основата на школка и епрувета се изработени од пластика, отпорни на хемиска корозија, задебелената основа ја прави постабилна. Анти-вибрациона Анти-Лизгачка Основа : Прифатете висококвалитетно гумено поврзување, отпорно на удари за да го одржите телото стабилно. Поврзување на кабелот за напојување со машината за поставување на машината за пет минути или помалку. Едноставно допрете до 50мл од која било течност до врвот на машината за да ја измешате содржината. Шејкерот за вител може да меша течности содржани во лабораториски епрувети и ампули, бои, лакови за нокти, мастило за тетовирање, лепила и други цврсти течности. Совршено е за лаборатории, салони за нокти, продавници за тетоважи и многу повеќе. Може да се користи за тресење на епрувета, цевка за центрифугирање, ефектот е очигледен. ●ЛЕСЕН за УПОТРЕБА-поставете го миксерот за мини вител за помалку од 5 минути. Едноставно допрете до 50мл од која било течност до врвот на машината за да ја измешате содржината. Течностите се вртат во вител, не се тресат, за подобри резултати. Мазната надворешност и компактната големина на миксерот за вител го олеснуваат чистењето и складирањето. ●МЕША ЗА 5 СЕКУНДИ, ТРАЕ СО ГОДИНИ-никогаш повеќе не тресете друго шише! Шејкерот за вител може да ги измеша повеќето течности за помалку од 5 секунди при 4000 ВРТЕЖИ во МИНУТА. Миксерот е изграден со цврсти, лабораториски квалитетни материјали за да се справи со тврда, секојдневна употреба-од година во година. €КОНЗЕРВАНС-елегантниот дизајн на вител миксер има гумена глава, хемиски отпорно пластично тело, база од легура на цинк и моќен и ефикасен мотор без четки од 12v DC. ●ИЗМЕШАЈТЕ што САКАТЕ-лабораторискиот миксер може да преземе каква било задача за мешање течности. Работи со лакови, лепила за трепки, бои, лепила, мастило за тетовирање, пигменти и други цврсти течности. Тоа е договор за салони за нокти, салони за убавина, уметнички студија, продавници за тетоважи, училишта, бизниси и домашна употреба. ●ЛЕСЕН за НОСЕЊЕ-површината на миксерот е мазна и компактна, без одржување.Миксерот за вител е мал, пренослив и убаво се вклопува на работната површина, клупите и масите за ваша погодност, лесен за носење и движење.

Карактеристики на производот

Name:
Tattoo pigment shaker Material
Свеж

Поврзани производи