.

.

New
Волфронт квадрати Заби Тенонски рутер бит, Т слот за тротоарите рутери делови од дрво за мелење со мелење 1‑1/8in дијаметар што се користи за сечење иверица, дрво, сек?

Волфронт квадрати Заби Тенонски рутер бит, Т слот за тротоарите рутери делови од дрво за мелење со мелење 1‑1/8in дијаметар

DEN 2.33

Стока
Во продавницата

Апликација : Квадрати заби Тенонски ножеви се користат за сечење иверица, дрво, итн., Само за работна површина од рутерот. Неговиот квалитет е загарантиран. PTFE облога : Подготвување отпорен на топлина PTFE може да спречи акумулација на пилевина, смола и асфалт. Можете да го користите со доверба. Зашилен сечило : Овој нож за заби на плоштади го усвојува зашиленото сечило, кое непречено се сече и има не -закопчиња. Ви донесат ново и различно со употреба на чувство. Главна апликација : Ова е нож за заби на плоштади Тенон и Тенон за правење на јазици и жлебови зглобови за дрвени подови. Одличен избор за вас. Основни спецификации : Главата на секачот е изработена од легура материјал, дијаметарот на шанкот е 8мм, а дијаметарот на главата на секачот е 1-1/8in. Спецификација : Тип на ставка : квадрати Заби Тенон рутер Бит Материјал : Главен тело јаглероден челик + Бит легура Дијаметар на Шанк : 8мм секач Дијаметар на главата : Приближно. 28,6мм / 1-1 / 8in длабочина на сечилото : приближно. 20мм / 0,80in, 22,2 mm / 0,87in Список на пакети : 2 x секач за мелење 2 x кутија за складирање.

Карактеристики на производот

Item Type:
Squares Tooth Tenon Router Bit
Material:
Main Body Carbon Steel + Bit Alloy
Shank Diameter:
8mm
Cutter Head Diameter:
Approx. 28.6mm / 1-1/8in
Blade Depth:
Approx. 20mm / 0.80in, 22.2mm / 0.87in
Package List:
2 x Milling Cutter:
2 x Storage Box:
Свеж

Поврзани производи