.

.

New
Blazblue: Trigger Cavamity - Sony PSP

Blazblue: Trigger Cavamity - Sony PSP

DEN 1.33

Стока
Во продавницата

Крајната 2Д борбена игра во движење. Ад хок опција за мултиплеер. Ексклузивни режими за PSP Play. 12 уникатни борци за избор. 8 Неограничени карактери во споредба со верзијата на конзолата. Крајната 2Д борбена игра во движење. Ад хок опција за мултиплеер. Ексклузивни режими за PSP Play. 12 уникатни борци за избор. 8 Неограничени карактери во споредба со верзијата на конзолата. Оваа игра е крајната игра за борба против 2Д во движење. Blazblue ги одликува сите режими на конзолата : аркада, наспроти, напад на резултат, обука и приказна. Покрај тоа, има сите нови режими на продавница и легија, каде што ја контролирате сопствената партија на борци во обид да го освоите светот на Блазблу. Биткајте ги вашите пријатели користејќи ја опцијата за мултиплеер со ад-хок. Дванаесет уникатни борци да изберат од вклучување на 8 неограничени карактери во споредба со верзијата на конзолата.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи