.

.

New
Дрон со камера за деца почетници, 1080p Две камера мини дрон FPV дрон RC Quadcopter играчки подароци за момчиња девојчиња, со чанти, одржување на надморска височина, 360 ° флип, ?

Дрон со камера за деца почетници, 1080p Две камера мини дрон FPV дрон RC Quadcopter играчки подароци за момчиња девојчиња, со

DEN 0.33

Стока
Во продавницата

Нацртајте пат на екранот, а дронот ќе спроведе автономен лет по одредениот начин. Функција : горе/долу, напред/назад, свртете лево /Десно, лет на тротоарот, брзина на летање од 3 нивоа, LED светло, режим без глава, режим на задржување на надморска височина, Wi Fi FPV, лет на траекторијата, камера/видео.1in) (ниту еден држач). Со функцијата за одржување на надморска височина обезбедува стабилен лет. Батерија на телото : 3,7 V 1800m Ah липо.With wifi function can be connected APP, APK system to take pictures, Видео, менувач во реално време преку сликата на телефонската камера. Нацртајте пат на екранот, а дронот ќе спроведе автономен лет по одредениот начин. Со двојна камера со широк агол од 1080p, даваат широки слики и видео со високи denfinition. Упатства : Бидејќи големината на производот се мери рачно, може да има грешки. Производ се расплетува со големина : 25x25x5. Р/Ц растојание : 100 метри. Режим без глава, нема потреба да ја прилагодувате положбата на авионите пред да летате. Количина : 1 парчиња. Product gross weight : 0. ➤ ✈ 【Моќни мулти-функции】 Горе/долу, напред/назад, свртете лево/десно, лет на тротоарот, брзина на летање од 3 нивоа, LED светло, режим без глава, еден клучен автоматски враќање, режим на задржување на надморска височина, Wi Fi FPV, Траекторија лет , Камера/видео и сосема ново искуство со VR!. Има 3 нивоа на брзина на летот за да се префрли што може да направи повеќе фу-n со летањето. 1xstorage торба. Режим на полнење : USB кабел за полнење. !!! Сите беспилотни летала имаат 1080p двојни фотоапарати и со LED ноќна светлина, чанта со беспилотни летала. Боја : црна, бела фреквенција : 2,4g. Нето тежина на производот : 0,25 кг/0,55lb. 4xprotective прстени. Изненадувачки, може да сними зачудувачки слики и видеа од небото. Содржина на пакетот : 1xdrone. Diual 1080p двојна камера и видеа во живо】 Со функцијата Wi Fi може да се поврзе со апликација, APK систем за да фотографира, видео, преносот во реално време преку сликата на телефонската камера. Време на полнење : 90 мин. Преклопена големина на производот : 12. Со двојна камера со широк агол од 1080p, даваат широки слики и видео со високи denfinition. ➤ 【Најдобра играчка со беспилотни летала за деца возрасни】 : со еден клуч за враќање на функцијата го прави лесно да го пронајдете патот дома. Траекторија лет. Спецификација : 100% сосема нов и висок квалитет. Сигнал за пренос на слика : Wi Fi. Режим R/C : Лев гас. Со преклопни раце, мала големина, лесен за носење. Diual 1080p двојна камера и видеа во живо】 Со функцијата Wi Fi може да се поврзе со апликација, APK систем за да фотографира, видео, преносот во реално време преку сликата на телефонската камера.With altitude hold mode function provides stable flight. 4xspare лопати.Feature : With foldable arms, small size, easy to carry. Параметри на леќи : Двојни леќи од 1080p. 1xusb кабел. Растојание за пренос на слика : 60-80 метри. 1x Remote Control. Има 3 нивоа на брзина на летање за да се префрли што може да се забавува со летањето. Божиќ, Нова Година, роденден, најпогодниот подарок за играчки со дрон со дрон со HD камера!. Агол на леќи : Прилагодување, 0-90 степени. Големина на пакување : 20x17x6.

Карактеристики на производот

100% brand new and high quality.:
Quantity:
1pc.
Material:
Plastic/Metal/ Electronic components.
Color:
Black,White
Frequency:
2.4G.
Lens parameters:
Dual 1080P lens.
Channels:
4CH.
Suitable age:
14+.
Body Battery:
3.7V 1800mAh lipo.
Charging time:
90 mins.
Flying time(Single battery):
12-15 mins.
R/C Distance:
100 meters.
Image Transmission Distance:
60-80 meters.
Image transmission signal:
WiFi.
Charging mode:
USB charging cable.
R/C Mode:
Left hand throttle.
Speed gear:
Fast/Medium/Slow.
Lens Angle:
Adjustment,0-90 degrees.
Remote battery:
3xAA Battery (NOT Included).
Product Folded size:
12.5x8.1x5.3cm(4.9x3.2x2.1in).
Product Unfolded size:
25x25x5.3cm(9.8x9.8x2.1in)(none retainer).
Packing size:
20x17x6.5cm(9x6.7x2.8in).
Product net weight:
0.25kg/0.55lb.
Product gross weight:
0.355kg/0.8lb.
Feature:
With foldable arms, small size, easy to carry.Dual camera switch.With altitude hold mode function provides stable flight.With wifi function can be connected APP, APK system to take pictures, video, real-time transmission through the phone camera image.:
There have 2 cameras can be choose.With 1080P wide angle camera give wide high denfinition pictures and video.:
It have 3-level flight speed to switch that can make more FU-N with the flying.:
The quadcopter fuselage is made of high strength and resistant engineering plastics,lightweight and durable resistance.:
Function:
Up/down, Forward/backward, Turn left/right, Sideward flight, 3-level flight speed, LED Light, Headless Mode, Altitude Hold Mode, WiFi FPV, Trajectory Flight, Camera/Video.
Instructiongs:
Because the size of the product is measured manually, there may be errors.:
Package Contents:
1xDrone.:
1xRemote control.:
2xInstructions.:
4xProtective rings.:
4xSpare blades.:
1xUSB cable.:
1xScrewdriver.:
1xStorage bag.:
1xBattery:
Свеж

Поврзани производи