.

.

New
Пин висока машка перформанси голф поло маица, модерна кошула за голф, суво вклопување со кратки ракави поло

Пин висока машка перформанси голф поло маица, модерна кошула за голф, суво вклопување со кратки ракави поло

DEN 3.33

Стока
Во продавницата

100% полиестер. Затворање на копчињата. Машинско миење. Удобност : Голф Полос се дизајнирани да бидат удобни и да овозможат целосен опсег на движење додека замавнувате клуб. Овие поло кошули се лесни, материјали за дишење кои помагаат да се задржи носителот ладен и сув. Лесна ткаенина за дишење : Победете ја топлината со ткаенина за изведба на Cooldri на Pin High со интегрирана покриеност на SPF 45+; Лесни, дишејќи голф поло, да се оддалечи од пот, контролира мириси и блокира штетни зраци на УВА/УВБ, ве одржуваат ладни, суви и заштитени. Wicking Wicking : Голф поло маици се направени со технологија за влага што помага да се задржи кожата сува и удобна со повлекување на потта од телото. Издржливост : Голф Поло кошули се дизајнирани да ги издржат строгостите на теренот за голф и се направени со висококвалитетни материјали изградени за да трае. Лесна грижа : Голф половите кошули се генерално лесни за грижа и можат да бидат машини за миење и сушени, што ги прави главен дел од гардеробата со ниско одржување. Технологија на Cooldri : специјализирана за контрола на телесната температура со УВ заштита; Чувствувајте се опуштено, удобно, ладно и суво. Разновидност за секоја пригода : Голф Поло кошули може да се носат на и надвор од курсот. Тие се класична, стилска опција што може да се облече нагоре или надолу, што ги прави погодни за разни прилики. Погоден за голф, секојдневно обичен поло, работа, спортска кошула, тениска кошула, пешачење, кампување, одење или тактичка кошула за секоја пригода. Заштита на сонце : Голф кошули дизајнирани со УВ заштита за да ја заштитат кожата од штетните зраци на Сонцето. Ова е особено важно за голферите кои поминуваат многу време на отворено на курсот. Издвоите на курсот во PIN-от за замав-сушен голф Поло. Играјте и облечете се слободно во класично опремената кошула што не го инхибира вашиот интензитет. Лесната, ткаенина што може да се дише, што нема да има мириси, има технологија за ладно сушење на влага и специјализирана УВ заштита за да ве натера да се чувствувате опуштено и удобно во текот на целата рунда. Повлечете затворање и анти-брчки за лесно носење и лесна грижа. Долгите полите ќе останат зафатени.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи