.

.

New
PeoTRIOL HDMI ДО VGA Кабел, 1080P HDMI Машки ДО VGA Машки M/M Видео Конвертор Кабел VGA Адаптер Компатибилен w/ HDMI Десктоп, Лаптоп, ДВД до 15 Пински D-SUB VGA Hdtv Монитор Проектор-6feets

PeoTRIOL HDMI ДО VGA Кабел, 1080P HDMI Машки ДО VGA Машки M/M Видео Конвертор Кабел VGA Адаптер Компатибилен w/ HDMI Десктоп,

DEN 2.00

Стока
Во продавницата

Влез : Позлатени 19-пински HDMI Машки. Излез : Позлатени 15-пински VGA Машки. Позлатени HDMI И VGA конектори, се спротивставуваат на корозија, обезбедуваат ригидност и ги подобруваат перформансите на сигналот. Hdmi влез компатибилни уреди : КОМПЈУТЕР/лаптоп, ДВД кои се опремени со HDMI порта. Vga излез компатибилни уреди : монитори, проекти, ТВ кои се опремени СО VGA порта. HDMI ДО VGA Кабел, транспорт видео од HDMI компатибилен уред (Лаптоп ,КОМПЈУТЕР, ДВД) на монитор или проектор СО VGA порта да уживаат HD видео во голем екран без дополнителни HDMI ИЛИ VGA кабел потребни. Вграден Активен ИЦ Чип, претворете го дигиталниот HDMI сигнал во аналоген VGA сигнал директно, не е потребен надворешен конвертор, само мопс и игра. ЦЕЛОСНА ВИСОКА РЕЗОЛУЦИЈА, КОНВЕРТОРОТ HDMI до VGA пренесува видео сигнали до 1920x1080 (1080p Full HD), вклучувајќи 720p и 1600x1200 за HD монитори или проектори. ЗАБЕЛЕШКА : Поддржете само еднонасочен пренос на сигнал и претворете од HDMI во VGA, тој не е реверзибилен од vga end десктоп до HDMI монитори, HD Smart TV, проектори. Овој производ не поддржува Blue-ray, PS3, PS4, не е компатибилен со Apple И Sony Уреди. Позлатени HDMI И VGA конектори, се спротивставуваат на корозија, обезбедуваат ригидност и ги подобруваат перформансите на сигналот. 6ft HDMI До VGA M/M Конвертор Кабел обезбедува лесно и економично решение за поврзување НА HDMI компатибилен лаптоп ИЛИ десктоп КОМПЈУТЕР на VGA дисплеј како што се монитор, проектор или ТЕЛЕВИЗОР. Приклучок и Игра : вграден активен иц чипсет, конвертор дигитален HDMI сигнал до аналоген VGA сигнал, не е потребен надворешен конвертор. Едноставно поврзете ГО HDMI машкиот крај на конверторот во HDMI конектор на лаптоп ИЛИ десктоп КОМПЈУТЕР и VGA машкиот крај на адаптерот на Вашиот Лесен за Употреба : VGA монитор или проектор за прикажување видео на голем екран без дополнителни HDMI или VGA кабел потребни. HD 1080p (1920x1080) : Поддршката прикажува вистинска графика од 1080 P (60 Hz) компјутер и е идеална за вашата канцеларија, дисплеј за домашна забава, конференциски сали и многу повеќе.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи