.

.

New
Памучна Ролна динарекс, Нестерилен, Мек И Абсорбента Памук, Совршен За Esетичари и Повеќекратна Употреба, 12 х 56, Бело, 1 Случај од 25 Ролни

Памучна Ролна динарекс, Нестерилен, Мек И Абсорбента Памук, Совршен За Esетичари и Повеќекратна Употреба, 12 х 56, Бело, 1 Случај

DEN 2651.52

Стока
Во продавницата

СОВРШЕН ЗА ESЕТИЧАРИ : добро снабдената бања вклучува ролни нестерилен памук за нежно чистење на кожата, нанесување и отстранување на креми и создавање влошки за очи за третмани на лицето. ПРАКТИЧНА РОЛНА : Памучната Ролна Динарекс е економичен начин за купување памук и користење токму она што е потребно. Исто така, лесно се тркалаат и одмотуваат. Ширината од 12" го олеснува складирањето. ЛЕСНО ЗА КИНЕЊЕ : Откако Ќе ја поставите потребната количина памук, едноставно откинете ја од ролната. Памукот може да се искине или хоризонтално или вертикално за да се создадат закрпи или влошки со сопствена големина по потреба. ПОВЕЌЕКРАТНА УПОТРЕБА : покрај уметноста и занаетчиството, оваа Памучна Ролна е идеална за повеќето намени за прва помош од создавање компресија со сопствена големина, чистење на рана, примена на локални лекови или отстранување на козметика и лак. МЕКА И АБСОРБЕНТА : Памучната Ролна Динарекс се состои од нежно текстура и силен, апсорбирачки памук за ефикасно користење на различни начини. Памучните топчиња и влошки се вообичаена стока што треба да ја имаат во повеќето домаќинства. И со добра причина — дури и на работа или во медицинската област, ќе најдете многу употреба за свежо снабдување со памук. Тој е сигурен, издржлив и генерално безбеден за употреба за повеќето намени, дури и кога не е стерилизиран. Памукот исто така лесно се фрла, заштедувајќи ви проблеми со неуредно чистење или комплициран процес на отстранување. Може да се спакува во сите форми и големини, но мала количина можеби не е доволна за да ги задоволи вашите потреби. Памучната Ролна Од Динарекс ќе ви овозможи лесен пристап до овој секојдневен производ за сите намени.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи