.

.

New
ИСТОРИЈА КОМПАНИЈА Кол Портер Риц Бар Купе Стил Шампањ Коктел Стакло 2-Парче Во Собата

ИСТОРИЈА КОМПАНИЈА Кол Портер Риц Бар Купе Стил Шампањ Коктел Стакло 2-Парче Во Собата

DEN 2.67

Стока
Во продавницата

Премиум Подарок Кутија Во собата на 2 Де-Прекрасна Шампањ Коктел Купеа, инспириран од сјајна раскошот на резултатите Г-Дин Портер напиша За Бродвеј и Холивуд. Прецизно изработен од најчист, не-оловен кристал, обезбедувајќи високо ниво на јасност и брилијантност; чуден дизајн додава индивидуалност на стилот на коктел услугата. Разиграна, разноврсна варијација на традиционалното купе стакло; обезбедува "удар Од Шампањ", како и Менхетен, Страничен Автомобил, Бронкс, Авијација и други коктели со директно нагоре. Прави внимателен подарок со софистицираност без напор; идеален за прослави-вечери, родендени, свршувачка, свадба, затоплување на куќата, годишнини. Спецификации : 3 1/2-инчи( Врвот); 2 3/4-инчи( Дното); 5 1 ' 4-инчи( Висина); 8 1/4-унци (Волумен Капацитет); Безусловна 100% Гаранција За Квалитет и Задоволство. Шампањ Коктел Очила. Совршен За Послужување Гости На Вечерта На Кол Портер. "Во старите денови, погледот на порибување се гледаше како нешто шокантно", напиша Кол Портер, " Сега рајот знае, се оди."Секое утро во седум И пол Портер скокаше од креветот во Својот дом Во Левиот Брег На Париз и се организираше во навика за возење. Потоа, откако ќе напише песна или две, тој ќе се појави на ударот од дванаесет и пол во Барот Риц, каде што ќе рече " Коктел Од Шампањ, ве молам имаше прекрасно возење утрово!"Овие де-убави очила беа инспирирани од светот На Портер на пентхаус соирес, паметни бон мотс над коктели на отворање ноќни забави. И кој подобар подобар начин за повторно живеење на париската коктел култура отколку со пиење Шампањ од овие детално гравирани чаши кои целосно ја истакнуваат софистицираноста на тоа време и место. Дизајнот на гроздобер "чипка и точки" ползи суеверно низ секое стакло, оживувајќи ја привлечноста на меурчето внатре. Нудејќи Подарок Кутија Сет од 2 Ограничено Издание "Риц Бар" Шампањ Коктел Очила, наменети за чување или давање.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи