.

.

New
Воздушен Лифт 88339 Кревач На Товар 5000 Крајна Воздушна Суспензија Комплет

Воздушен Лифт 88339 Кревач На Товар 5000 Крајна Воздушна Суспензија Комплет

DEN 0.33

Стока
Во продавницата

Целосно прилагодливи воздушни пружини за израмнување на вашето возило при влечење или влечење тежок товар за безбедно удобно возење. До 5.000 фунти способност за израмнување на товарот. Лесен за инсталирање со вклучени детални упатства. Детали за опремување наведени во описот на производот. Доживотна Гаранција со 60 Дневна Гаранција За Задоволство од Возењето. 2 Воздушни пружини, Држачи за Монтирање, целиот хардвер потребен за инсталација, Целосно илустриран водич за инсталација. Воздушен Лифт прилагодливи воздушни помошни пружини го израмнуваат товарот и му даваат на вашиот камион, комбе или ТЕРЕНЕЦ побезбедно, поудобно возење. Воздушните пружини лесно се инсталираат помеѓу постојните пружини и рамката на возилото. Само додадете воздух при влечење или влечење тежок товар и намалете го воздушниот притисок при истовар, тие се целосно прилагодливи за одлично возење. Воздушните воздушни пружини го елиминираат попуштањето, нишањето и дно надвор. Тие се направени со цврсти, издржливи компоненти за долга, сигурна услуга. Комплетите за кревање товар 5000 се најтешки комплети За Воздушно Подигнување за влечење или влечење тешки товари. Тие имаат до 5.000 фунти капацитет за израмнување, до препорачаниот Рејтинг на Тежината на бруто Возилото на производителот и се прилагодливи на воздухот од 5 до 100 PSI. Кревач на товар 5000 Врвни комплети одговараат на популарни возила како што се тон и еден тон пикап камиони, многу моторни домови Од Класа А, Ноќевање со Појадок И Комерцијални камиони и други тешки намени. Тие исто така доаѓаат стандардно со ограничена доживотна гаранција и ексклузивна гаранција за задоволство од 60 дена возење. Комплетите Од Крајната Серија имаат ексклузивен браник со внатрешен спој вграден во внатрешноста на воздушното перниче за да помогне да се апсорбира шокот и да се спречи излегување од дното.Комплет одговара на следниве возила : Chevrolet & GMC 3500 Комерцијални Кабина И Шасија 2011, 2012, 2013, 2014, 2015.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи