.

.

New
Клајн Алатки 9230 Лента Мерка, Тешки Мерна Лента со 30-Метарски Двојно Кука Двострано Најлон Засилен Нож, Со Метален Појас Клип

Клајн Алатки 9230 Лента Мерка, Тешки Мерна Лента со 30-Метарски Двојно Кука Двострано Најлон Засилен Нож, Со Метален Појас Клип

DEN 303.84

Стока
Во продавницата

Лента мерка карактеристики 13-Метарски издвоите на широк, тежок и издржлив сечилото. Ненатрупани, лесни за читање задебелени линии означени на сечилото на секои 1/8-Инчи. Тешката, цврста, издржлива најлонска обвивка го штити печатењето на сечилото и обезбедува подолг век на траење на сечилото. Брзина на повлекување сопирачката ја контролира брзината на сечилото и ги штити прстите од допирање на сечилото. Мерна скала отпечатена на предната и задната страна на сечилото за разноврсност за решавање на различни видови мерења. Двојната кука може да обезбеди лента за предмети како што се столпчиња, канал, цевки итн. на предната или задната страна на сечилото за мерење со која било мерна скала. Силен магнет на кука се прицврстува на феромагнетни објекти како што се челични столпчиња, врати, панели, канал, итн. за лесно мерење. Алатки/Додатоци. Клајн Алатки Мерните Ленти обезбедуваат перформанси и издржливост што ги очекуваат професионалните трговци. Заштитено со густа и издржлива заштитна најлонска обвивка, Цврстото Сечило се издвојува до 13 Стапки. Способна да ги издржи најтешките услови на работното место, оваа алатка има и силна магнетна двојна кука, лесни за читање задебелени линии и сопирачка за повлекување. Повеќе од 160 години, Клајн Алатките произведуваат врвни квалитетни рачни алатки со професионален степен кои ги испорачуваат перформансите, издржливоста и прецизноста потребни за да се заврши работата правилно. Нашето семејство на инженери, работници и занаетчии продолжуваат да ставаат шест генерации експертиза во секоја алатка што ја создаваме користејќи само најквалитетни материјали, супериорна изработка и одржување на производството што е можно поблиску до дома. Клајн не е само името на нашата компанија, тоа е и нашето семејно име. И бидејќи Ние Сме Американска компанија која е во семејна сопственост и семејство, знаете дека можете да сметате на нас да бидеме тука утре. Клајн Алатките не прават само одлични производи, ние правиме одлични производи кои се спротивставуваат на барањата на професионалците кои ги користат секој ден .. Од 1857 година.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи