.

.

New
Хиперкс Облак II - Слушалки За Игри, 7.1 Опкружувачки Звук, Влошки За Уши Од Мемориска Пена, Издржлива Алуминиумска Рамка, Микрофон Што Се Одвојува, Работи Со КОМПЈУТЕР

Хиперкс Облак II - Слушалки За Игри, 7.1 Опкружувачки Звук, Влошки За Уши Од Мемориска Пена, Издржлива Алуминиумска Рамка, Микрофон

DEN 959.20

Стока
Во продавницата

15-25kkhz Фреквенција Одговор.Слушалки одговара тип : Над-Уво. Дизајниран за удобност : Исклучително удобните перничиња за уши од мемориска пена и лентата за глава со обложена кожа помагаат да бидете фокусирани на игри. Врвен квалитет на звукот : големите драјвери од 53 милиметри обезбедуваат висококвалитетно аудио. Слушајте ги деталите во играта подобро и добијте ја предноста во играта на вашите противници. 7.1 виртуелен опкружувачки звук : Навистина потопете се во вашите игри со хардверски виртуелен 7.1 опкружувачки звук за прецизно лоцирано аудио. Пасивно откажување на бучавата : дизајнот на затворената чаша за уши ги блокира надворешните одвлекувања за да ве задржи во играта. Изградена да трае : цврстата, издржлива алуминиумска рамка е изградена за да ги издржи ударите од секојдневна употреба. Отстранлив микрофон за поништување бучава : Тимски Говор и Раздор сертифициран за да можете да разговарате со вашите пријатели и вашите повици ќе се слушнат гласно и јасно. Компатибилност : 7.1 виртуелен опкружувачки звук на КОМПЈУТЕР и Mac. СТЕРЕО НА PS4, Xbox One, Nintendo Switch и мобилни уреди. Хиперкс Облак ii има ново дизајнирана usb звучна картичка аудио контролна кутија која го засилува звукот и гласот за оптимално искуство Со здраво фи игри, за да можете да слушнете што ви недостасува. Отворете свет на детали што другите гејмери никогаш нема да го знаат — шумолењето на чизмата на камперот, скатлот во далечен отвор. Оваа слушалка од следната генерација генерира виртуелен 7.1 опкружувачки звук со растојание и длабочина за да го подобри вашето искуство со игри, филм или музика. Слушалките мора да бидат избрани како стандарден аудио уред во поставките за звук. За Прозорци : 1. Отворете Ја Контролната Табла и изберете Хардвер и Звук и потоа изберете Звук. 2. Ако "Хиперкс 7.1 Аудио" во моментов не е стандардниот аудио уред, кликнете со десното копче на опцијата и изберете "Постави Како Стандарден Уред.” 3. Ова треба да постави зелена ознака за проверка веднаш до стандардниот аудио уред. Повторете ги истите чекори за делот од микрофонот на слушалките, кој се наоѓа под табулаторот "Снимање" (исто така се наоѓа во Програмата За Звук Во Контролниот Панел.) За Мек : 1. Кликнете на менито Јаболко и изберете "Системски Параметри" од паѓачкото мени. 2. Во" Системски Параметри", кликнете на иконата "Звук". 3. Кликнете на јазичето Влез и изберете "Хиперкс 7.1 Аудио" за стандардно внесување звук. 4. Кликнете на јазичето Излез и изберете "Хиперкс 7.1 Аудио" за стандарден излез на звук. Забелешка : слушалките може да се појават како "USB аудио" наместо "Хиперкс 7.1 Аудио". Слушнете ги богатите, влијателни звуци на вашите игри со јасност и прецизност.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи