.

.

New
Органски Крем За Тело Егзотика 99,5% био, природен

Органски Крем За Тело Егзотика 99,5% био, природен

DEN 848.00

Стока
Во продавницата

Егзотиката е 100% природна, хранлива, омекнувачка, навлажнувачка и нуди деликатна нега за вашата кожа. Лесно се апсорбира, имајќи тропски мирис на био есенцијални масла од вар, мандарина, портокал и иланг-иланг. Егзотиката е 100% природна, хранлива, омекнувачка, навлажнувачка и нуди деликатна нега за вашата кожа. Лесно се апсорбира, имајќи тропски мирис на био есенцијални масла од вар, мандарина, портокал и иланг-иланг. Природни состојки био шеа путер, био какао путер, био маслиново масло, био кокосово масло и био масло од семе од грозје, со анти-брчки, регенеративни, навлажнувачки и хранливи атрибути,нежно работат на подобрување на еластичноста и цврстината на кожата, ревитализација, измазнување и помагање во одржување на оптимално ниво на навлажнување. Природниот витамин Е, високо антиоксиданс, придонесува за одржување на липидниот слој, стимулирање на регенеративниот процес на кожата, заштита од слободните радикали и УВ зраците. 99,5% био, 100% ПРИРОДА НЕВЕРОЈАТНИ ИНЦИ : БУТИРОСПЕРМА ПАРКОВИ ПУТЕР*, КОКОС НУЦИФЕРА МАСЛО*, ТЕОБРОМА КАКАО СЕМЕ ПУТЕР*, ОЛЕА ЕВРОПА ОВОШЈЕ МАСЛО*, ВИТИС ВИНИФЕРА СЕМЕ МАСЛО*, КАНАНГА ОДОРАТА ЦВЕТ МАСЛО*, ТОКОФЕРОЛ, ЦИТРУС РЕТИКУЛАТА КОРА МАСЛО*, ЦИТРУС АУРАНЦИУМ ДУЛЦИС (портокал) кора масло*, ЦИТРУС АУРАНТИФОЛИЈА МАСЛО*, Д-ЛИМОНЕН, БЕНЗИЛ БЕНЗОАТ, ЛИНАЛОЛ, БЕНЗИЛ САЛИЦИЛАТ, ФАРНЕСОЛ, ГЕРАНИОЛ, ИЗОЕУГЕНОЛ, БЕНЗИЛ АЛКОХОЛ, ЕУГЕНОЛ, ЦИТРАЛ *СЕРТИФИЦИРАНИ ОРГАНСКИ СОСТОЈКИ. Органска козметика според Австрискиот квиделин за органско производство и сертифициран Од Австрија Био Гаранти. Придобивки : шеа путер био : ревитализира, омекнува и одржува оптимално ниво на влага; органско маслиново масло : Навлажнувачки и антиоксиданс ја штити кожата од штетните ефекти на слободните, омекнувачки, хранливи радикали; органски путер од какао : омекнувач, хранлив и поправач, го забавува процесот на стареење, ја одржува еластичноста на кожата, заштитник; органско кокосово масло : ја навлажнува и омекнува кожата, го отстранува чувството на сува кожа, смирува иритации, тонизира; масло од семе од грозје : силен антиоксиданс, омекнувач, навлажнувачки, И Дава на Кожата еластичност и сјај; есенцијално масло од портокал : лесен тоник на кожата, освежувачки, оптимизирачки, нервен систем, релаксирачки; есенцијално мандаринско масло : нервозно смирувачко, релаксирачко.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи