.

.

New
4 Парчиња Азбука Сложувалка Градежни Блокови Животински Дрвени Загатки Дрвена Азбука Загатка Змија Слон Диносаурус Полжав Број Блокови Играчки АБЦ Азбука Животно

4 Парчиња Азбука Сложувалка Градежни Блокови Животински Дрвени Загатки Дрвена Азбука Загатка Змија Слон Диносаурус Полжав Број

DEN 1.33

Стока
Во продавницата

Избрани Блокови За Загатки За Животни : ќе добиете вкупно 4 парчиња загатки од дрвена азбука од животни во 4 различни дизајни, вклучувајќи диносаурус, полжав, змија и слон, доволна количина за да ја задоволите вашата дневна забава и различен дизајн со тематика на животни за да ги задоволите вашите различни услуги. Големина и Материјални Информации : изработени од дебели дрвени блокови, овие градежни блокови за загатки за животни се цврсти и компактни, не се лесни за кршење, избледување или деформирање; тие се исто така лесни и погодни за фаќање на мали раце; Сложувалката За Полжави е околу 9,3 х 5,5 х 0,6 инчи; загатката За Диносауруси е околу 11,4 х 9 х 0,6 инчи; големината на змиската загатка е прибл. 7,5 х 5,3 инчи, а големината на слонот е прибл. 10 х 7,5 инчи. Броеви И Азбука Дизајн : секој број блок загатка се состои од 26 парчиња мали дрвени блокови од различни бои, со 26 букви од едната страна и 1-26 броеви од друга страна; се препорачува да се избрише со крпа, не чистете производи од дрво за да избегнете оток и деформација. Образовна Функција : овие дрвени животински загатки можат да промовираат координација на рацете на малите и вештини за решавање проблеми, да помогнат во развојот на соодветни вештини, логично размислување и комуникациски вештини, стратешко размислување и социјални вештини, обезбедувајќи смешен начин за учење букви и бројки. Убав Избор За Подарок : овие играчки со дрвени броеви се исто така идеален избор за подарок, а родителите можат да работат на загатки со својата ќерка и синови за да промовираат меѓусебно разбирање и комуникација; тие се погодни како подароци за Божиќ, Денот на Детето или роденденските забави или други прилики. Карактеристики : оваа загатка од дрвени блокови е идеална играчка за момчињата и девојчињата да учат азбука, броеви, броење, а исто така да им помогнат да препознаат различни бои и животни. Овие загатки со дрвени броеви може да се применат за вашата маса што се удвојува како интерактивна играчка или парчиња игра за гостите при посета или може да се применат како нови украси за домот, додајте допир во вашиот дом. Спецификации : Материјал : дрвени блокови Боја : шарена Големина : полжав загатка : околу 9,3 х 5,5 х 0,6 инчи диносаурус загатка : околу 11,4 х 9 х 0,6 инчи змија загатка : прибл. 7,5 х 5,3 инчи Слон : прибл. Пакетот од 10 х 7,5 инчи вклучува : 4 х Дрвени загатки За животни Забелешки : Рачно мерење, ве молиме дозволете мали грешки во големината. Бојата може да постои мала разлика поради различни екрани. Погоден за луѓе над 12 години.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи