.

.

New
Брзо Заменете ја Цевката 0-2000мл/мин Интелигентна Перисталтичка Пумпа Со Висока Прецизност 120в Степер Мотор ЗА Полнење,Калибрирање, Прецизно Издавање

Брзо Заменете ја Цевката 0-2000мл/мин Интелигентна Перисталтичка Пумпа Со Висока Прецизност 120в Степер Мотор ЗА Полнење,Калибрирање,

DEN 2.33

Стока
Во продавницата

Лабораторија за апликација, земање примероци, полнење, индустриски процес, био медицина, хемиска заштита на животната средина, пијалоци со сокови, печатење, атомска енергија итн. Пумпа глави НА ППС, Црна, анти тешки корозивни хемикалии течност. Стапка на проток : 0-2200мл/мин, напојување 110ВАЦ-220В /50хз. Прифати цевка : 14# 16# 25# 17# 18#. Три функции : прилагодлив проток, тајминг и шише за полнење. Карактеристики лцд-дисплеи три функции : прилагодлив проток, тајминг и шише за полнењеавтоматски прекинувач за идентификување на стапалото. Може да биде претходно поставено време, време на интервал, време на круг, волумен на полнење при полнење глави на ппс материјал,Анти силни корозивни хемикалии основни функции на целосно одводнување на брзината,поставување агол на повратен проток,калибрација на проток итн. спецификации Брзина На прикажување : 0,1~600 вртежи во минута : 2200ml/min максимален режим на работа : Проток, тајминг, функција за полнење : целосно празнење на брзината,поставки за агол на цицање назад,прилагодување на протокот,прилагодување на времето,откривање на температурата на околината, Автоматска Идентификација Префрлување на стапалатадимензија : l304 € w166 € h178(mm) работна околина : -20-60 qu,релативна влажност помала од 85% моќност : ac110v-220v50/60hz ,потрошена моќност 18wmax притисок 0,17 пратеник, кратко време до 0,27 mp (притисок на излезот на цевката)точност : ● 1% глава на пумпа : 153икс, ролери : 3 прифати цевка : 14# 16# 25# 17# 18# лист за проток (мл/мин, Среден : вода, Брзина : 0,1-600 вртежи во минута)лист за проток 14# 16# 25# 17# 18#ид х ѕид 1.6*1.6 3.2*1.6 4.8×1.6 6.4×1.6 8.0*1.6 Проток : 0.03-125 0.08~470 0.17-1120 0.3-1780 0.4-2200 пакет : 1 комплет Комплетна пумпа, Бесплатни цевки(2 метри), медал за стапала, Рачна книга. ако нема никакви белешки од вашата одра, ние испраќаме ID8. 0 WT1. 6mm силиконска цевка што ја испраќаме со брз DHL/UPS ОКОЛУ 7 работни дена.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи