.

.

New
Супер легенди на Power Rangers - Nintendo DS

Супер легенди на Power Rangers - Nintendo DS

DEN 463.84

Стока
Во продавницата

Defy Gravity, жонглирајте ги непријателите на небото, изведувајте масивни комбинации и гледајте како летаат експлозиите. Co-op Play низ целата игра со еден пријател и користете го комбо системот за да си помагате едни на други во борба. Ангажирајте во динамични секвенци на борбени борби со Зорд, кои се состојат од временски влезови на копчињата и прилагодени борбени анимации. Изврши натчовечки акробатици кои ви овозможуваат да двојно скок, воздушна цртичка и wallид скок на патот низ секое ниво. Опис на производот : Заштитете го светот од злобните негативци бидејќи долготрајното телевизиско шоу Power Rangers доаѓа до Nintendo DS во целата нова игра. Играјќи како еден од 16 -те ренџери од моќната ера на Морфин до сегашниот тим за операција „Овердрив“, навивачите ќе патуваат со текот на времето и ќе имаат можност да отклучат моќни специјални потези и уништувачки супер напади додека се борат со орди на кокошки и моќни газди. Power Rangers : Super Legends вклучува тони фази спакувани со акција, уникатни возила и драматични удари за завршна обработка кои користат стилус на Nintendo DS. Features : 24 missions with comfortable controls and intense fight sequences Playable cast of 16 favorite characters that span the show's history and storyline Massive combo chains with cinematic flair Several enemies simultaneously on screen to represent overwhelming odds keep players on their toes DS stylus attacks to personally deliver Завршувањето на ударите на специфични противници со најразлични возила на пилотот, вклучувајќи флаери, светлосни лизгачи и еден човек нападнат занает мултиплеер ко-опција им овозможува на играчите да се борат заедно.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи