.

.

New
Miytsya 1 PC 30 засилувач до 110 Volt RV конектор, NEMA 5-15P до NEMA TT-30R Alective Atipter за заклучување на електрична енергија, со рачка за зафаќање на тешка должност 12in STW 10/3 кабел, за RV прик

Miytsya 1 PC 30 засилувач до 110 Volt RV конектор, NEMA 5-15P до NEMA TT-30R Alective Atipter за заклучување на електрична енергија,

DEN 3.00

Стока
Во продавницата

★ Спецификации : RV 30 засилувач до 110 RV адаптер за напојување, 15 засилувач NEMA 5-15 P машки приклучок до 30 засилувач NEMA TT-30 R сад со рачка. Направено од жица од 10/3 мерач. 125 V/250 V, 1875 вати, должината на кабелот е 12 инчи. ★ Супериорна издржливост : Генераторските адаптери се изработени од ретардант на пламен, отпорни на топлина, ПВЦ обвивка на ПВЦ отпорни на УВ и 100% чист бакар. И обложени со ретардант на тешки пламен, полиетилен пластични ракави отпорни на УВ за да се заштитат од елементи на отворено, абразија и кинење. Избегнувајте услови за прекинување на електричната енергија заради различните временски услови. ★ Femaleенски заклучување на Twist : 30 засилувачи за заклучување на засилувачи се обликувани приклучоци со навојни прстени за водоотпорни врски. Femaleенскиот крај на адаптерот за напојување RV е дизајниран со ергономски зафат и рачка за да му помогне на корисникот безбедно и лесно да го вметне, повлече и држи RV кабел за да го заштити од продолжена употреба. ★ Сценарио за употреба : 30 AMP RV адаптер е подготвен за употреба. Адаптерот RV 30 засилувач до 110 ги поврзува вашиот производител на кафе, електрична печка, воздухот и другите уреди за домаќинство со вашиот RV со вграден излез TT-30 P и е погоден за кампување, излети, дома и многу повеќе, без да се грижите за неусогласените приклучоци кои се преплетуваат за мешање на приклучоци со вашите патувања. ★ Лесен за употреба : Овој адаптер може веднаш да биде поврзан со вашиот RV за совршена конверзија на моќност. Преносен дизајн носи поголема погодност во животот. T-30 R приклучокот со дизајн на заклучување на пресврт може цврсто да го заклучи генераторот за да спречи случајно исклучување на кабелот за напојување. Miytsya 1 PC 30 AMP до 110 Volt RV конектор, NEMA 5-15 P до NEMA TT-30 R за заклучување на електрична енергија за заклучување на електрична енергија, со рачка за зафаќање на тешка должност 12in STW 10/3 кабел, за RV приколка (црвена #15 M/30 F заклучување).

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи