.

.

New
Параул стаклен чајник со инфузер шпорет безбеден, чист чај котел 20oz со капакот на филтерот од не'рѓосувачки челик, цветање чајник и лабав чај за чај од лисја чај

Параул стаклен чајник со инфузер шпорет безбеден, чист чај котел 20oz со капакот на филтерот од не'рѓосувачки челик, цветање

DEN 415.84

Стока
Во продавницата

Стаклениот чајник отпорен на топлина има лесна и транспарентна текстура, елегантната и уникатна цедалка може ефикасно да ги филтрира лисјата од чај. Тоа е добар избор за правење цветен чај, ладен пијалок, овошен чај, чај чај и кафе. Стаклениот чај котел беше дизајниран да биде исклучително функционален и разноврсен. Извадете ги деловите од не'рѓосувачки челик и зовријте вода во микробранова печка, елиминирајќи ја потребата за посебен котел. Може да зовриете вода или да го одржувате чајот топол на шпорет. Лесно е да се исчисти во машината за миење садови. Чај тенџере може да се користи и за внесување здрав овошен чај во фрижидер. Капацитетот од 20 мл е во ред за секојдневна употреба. Отстранлив капа на капакот и не'рѓосувачкиот челик, филтерот за инфузер се погодни за лабави чаеви или чаеви за цветање. Изграден во цедилка го чува целиот ваш чај во тенџере за идно затегнување. Стаклениот чајник е исто така лесен за чистење, едноставно одвртете го филтерот од капакот и миењето. Ако сте добиле неисправен производ или не сте задоволни со нашите лабави чајници за лисја, ве молиме слободно контактирајте не. Ние сме посветени на услуги на клиентите. Стаклениот чајник отпорен на топлина има лесна и транспарентна текстура, елегантната и уникатна цедалка може ефикасно да ги филтрира лисјата од чај. Тоа е добар избор за правење цветен чај, ладен пијалок, овошен чај, чај чај и кафе. Стаклениот чај котел беше дизајниран да биде исклучително функционален и разноврсен. Извадете ги деловите од не'рѓосувачки челик и зовријте вода во микробранова печка, елиминирајќи ја потребата за посебен котел. Може да зовриете вода или да го одржувате чајот топол на шпорет. Лесно е да се исчисти во машината за миење садови. Чај тенџере може да се користи и за внесување здрав овошен чај во фрижидер. Капацитетот од 20 мл е во ред за секојдневна употреба. Отстранлив капа на капакот и не'рѓосувачкиот челик, филтерот за инфузер се погодни за лабави чаеви или чаеви за цветање. Изграден во цедилка го чува целиот ваш чај во тенџере за идно затегнување. Стаклениот чајник е исто така лесен за чистење, едноставно одвртете го филтерот од капакот и миењето. Ако сте добиле неисправен производ или не сте задоволни со нашите лабави чајници за лисја, ве молиме слободно контактирајте не. Ние сме посветени на услуги на клиентите. Без оглед на вашиот стил на пијалак, ќе уживате да ги гледате вашите лисја од чај како танцуваат низ овој стаклен чајник.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи