.

.

New
Внатрешна убавина 1812032 година Маули Мала Божиќна рака насликана стаклена украс

Внатрешна убавина 1812032 година Маули Мала Божиќна рака насликана стаклена украс

DEN 471.84

Стока
Во продавницата

Внатрешна убавина # 1812032. Димензии : стакло од 5 инчи. Материјали : стакло. Дизајнирано од Сузан Никол. Meowy мала Божиќна внатрешна убавина # 1812032 Димензии : 5 инчи Спајр стакло Материјали : Стаклена ставка Детали : Дизајнирано од Сузан Никол. Нашата приказна датира од времето на античка Кина и прецизните занаетчии кои создадоа сложени слики од внатрешната страна на шишињата со стакло. Снимање на слики од фолклор, традиции и убавина околу нив, секое индивидуално уметничко дело е создадено од и во внатрешноста на стаклен сад. Овие антички техники се пренесени, генерација на генерација, на мал број обучени уметници кои денес ја продолжуваат својата убава работа. Внатрешните подароци за убавина се сите рачно изработени и нема две парчиња точно. Овие рачно изработени допири обезбедуваат карактер на секое наши реверс рачно насликани уметнички дела. Секое парче е посебно, уникатно убаво однатре, бидејќи вистинската убавина доаѓа одвнатре.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи