.

.

New
Makita DMP180Z 18V Li -Ion lxt Inflator - батерии и полнач не се вклучени

Makita DMP180Z 18V Li -Ion lxt Inflator - батерии и полнач не се вклучени

DEN 3.00

Стока
Во продавницата

Дигитален мерач на притисок со задно осветлување. Висока стабилност на земја. Авто-стоп функција. LED светло за работа. Во вграденото складирање за различни адаптери за вентили. Мајран прекинувач опремено со автоматска функција за да се спречи случајно стартување за време на транспортот.Меморија функција. Исклучена за циклус на надувување и гуми на возила, спортски топки и опрема за надувување на слободно време. Максимален воздушен притисок 830 kpa. Компатибилен со батериите на Г-серија. Макита е водечки производител на професионални алатки за електрична енергија на пазарот. Inflator DMP180 Z се напојува со батерија од типот на слајд од 18 V Li-Ion LXT (не е вклучен) за празнење до 12 литри воздух во минута, погоден за надуени циклуси и гуми на возила, спортски топки и опрема за надувување на слободно време. DMP180 Z е опремен со дигитален мерач на притисок со задно осветлување за зголемена видливост во слаба светлина, автоматска функција за да застане автоматски кога ќе се постигне поставениот целен притисок и да се запамети функцијата за меморија за да се запамети последната поставка на притисок пред да го исклучите инфлаторот. Термостатот се активира за да се заштити надувување кога температурата на пумпата се зголемува за да се заштити од прегревање. DMP180 Z не е компатибилен со батериите на G-серија. 1 година гаранција на производителот со дополнителни 2 години кога е регистриран во рок од 30 дена од купувањето. Оваа гаранција не се применува таму каде што не-основните или препорачаните делови или додатоци се вклопуваат во алатката. Употребата на не-основни или компатибилни батерии и полначи со алатки Makita ќе ја поништи гаранцијата Makita за нашите алатки.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи