.

.

New
Колет за метално прислушување, висока точност со кружна точност, лесно отстранување на 30мм дијаметар за машина за мелење

Колет за метално прислушување, висока точност со кружна точност, лесно отстранување на 30мм дијаметар за машина за мелење

DEN 486.24

Стока
Во продавницата

Стандардна големина : The Thread Die Chuck има надворешен дијаметар од 30мм и максимална длабочина од 70мм, што ја олеснува стабилната фиксација на чак. Површински третман : Површината на низата умира Чак е зацврстена и зацрнета, што има силна отпорност на оксидација и не е лесен за 'рѓа. Јаглероден челик : The Thread Die Chuck е изработен од јаглероден челик со голема цврстина со голема густина и долг животен век. Широка апликација : The Thread Die Chuck е широко користен во машини за прислушување, машини за дупчење, машини за мелење, здодевни машини, пневматски алатки, итн. Лесно отстранување : Умирањето на навојувањето на трката овозможува брзо и лесно инсталирање и отстранување, заштедувајќи го вашето време за одржување при префрлување помеѓу апликации. Функција : 1. Стандардна големина : The Thread Die Chuck има надворешен дијаметар од 30мм и максимална длабочина од 70мм, што ја олеснува стабилната фиксација на чак.2. Површински третман : Површината на низата умира Чак е зацврстена и зацрнета, што има силна отпорност на оксидација и не е лесно да се 'рѓа.3. Јаглероден челик : The Thread Die Chuck е изработен од јаглероден челик со голема цврстина со голема густина и долг животен век.4. Широка апликација : The Thread Die Chuck е широко користен во машини за прислушување, машини за дупчење, машини за мелење, здодевни машини, пневматски алатки, итн .5. Лесно отстранување : Умирањето на навојувањето на кругот овозможува брза и лесно инсталирање и отстранување, зачувување на вашето време за одржување при префрлување помеѓу апликациите. Спецификација : Тип на ставка : Тема Die Chuckmaterial : Carbon Steel Interface Надворешен дијаметар : приближно. 30мм / 1.18inmaximum Длабочина на ракавот : Прибл. 70мм / 2.76in Список на пакети : 1 x конец Die Chuck1 x Hex Crench.

Карактеристики на производот

Item Type:
Thread Die Chuck
Material:
Carbon steel
Interface Outer Diameter:
Approx. 30mm / 1.18in
Maximum Sleeve Depth:
Approx. 70mm / 2.76in
Package List:
1 x Thread Die Chuck1 x Hex Wrench:
Свеж

Поврзани производи