.

.

New
Замена 70 парчиња AC/DC Тешка должност Отворено барел жица за приклучок за приклучок за бакар прстен терминали за асортиман на асортиман

Замена 70 парчиња AC/DC Тешка должност Отворено барел жица за приклучок за приклучок за бакар прстен терминали за асортиман

DEN 1.33

Стока
Во продавницата

Изработено е од чист бакар со добра спроводливост, безжична жица за прицврстување широко користена во електричната жица што се поврзува. Висока отпорност на температура, отпорност на корозија, удобно жици. Сите 70 парчиња во една кутија, вклучуваат 6 спецификации на вообичаена големина. Комплетираниот комплет за отворено барел, лагер, асортиман е најдобриот избор за правење врски со терминатор. Широко користени во соларен систем, уреди за домаќинства, автомобили, електрична индустрија, механичка опрема, кутија за дистрибуција, батерија, електроника за осветлување, автомобилска електроника, бродови, инвертори, итн. Тој е направен од чист бакар со добра спроводливост, безжична жица за приклучок за жица широко користена конекција широко користена конекција широко користена Во електричната жица што се поврзува. Висока отпорност на температура, отпорност на корозија, удобно жици. Сите 70 парчиња во една кутија, вклучуваат 6 спецификации на вообичаена големина. Комплетираниот комплет за отворено барел, лагер, асортиман е најдобриот избор за правење врски со терминатор. Широко користени во соларен систем, уреди за домаќинства, автомобили, електрична индустрија, механичка опрема, кутија за дистрибуција, батерија, електроника за осветлување, автомобилска електроника, бродови, инвертори, итн. Спецификација : Име : Терминал блок, Отворен нос бакарен терминал Мотеријал : Третман на густ копер на површина : Третман на третман на копер Површината е измиена со киселина, површината е чиста и светла, со силна анти-оксидација, не е лесна за оксидизација и со долг сервисен век Дијаметар на дупката за завртки 5,3мм; 20А опсег на жици : 1,5-4,0мм²; Дијаметар на дупката за завртки 6,3 мм; 30А опсег на жици : 2,5-6,0мм²; Дијаметар на дупката за завртки 6,3мм; 40А опсег на жици : 4.0-10.0мм²; Дијаметар на дупката за завртки 6,3мм; 50А опсег на жици : 4.0-10.0мм²; дијаметар на дупката за завртки 6,3мм; Карактеристики на производот : фалсификување со висока густина, висока електрична спроводливост, висока топлинска спроводливост; густ бакар, големо струја оптоварување, голема безбедност. Специја на примена : широко користен во воената индустрија, воздушната, уреди за домаќинства, електроника за осветлување, автомобилска електроника, бродови, морски, итн. X 70pcs прстен терминали Асортиман Китноти : Конверзија1 инч = 25,4 мм или 1мм = 0,0393 инч1. Поради разликата помеѓу различните монитори, сликите може да не ја одразуваат вистинската боја на предметот.2. Ве молиме, дозволете грешка од 0,1-0.3cm, поради рачно мерење.

Карактеристики на производот

Name:
terminal block, open nose copper terminal
Material:
thick copper
Surface treatment:
the surface is acid-washed, the surface is clean and bright, with strong anti-oxidation, not easy to oxidize, and with long service life
Interface type:
AC/DC
Product Size(approx.):
10A wiring range:
0.5-1.5mm²; screw hole diameter 5.3mm;
20A wiring range:
1.5-4.0mm²; screw hole diameter 6.3mm;
30A wiring range:
2.5-6.0mm²; screw hole diameter 6.3mm;
40A wiring range:
4.0-10.0mm²; screw hole diameter 6.3mm;
50A wiring range:
4.0-10.0mm²; screw hole diameter 6.3mm;
Product features:
high-density forging, high electrical conductivity, high thermal conductivity; thick copper, large current load, high safety.
Scope of application:
widely used in military industry, aerospace, household appliances, lighting electronics, automotive electronics, ships, marine, etc.
Applicable temperature:
-55℃-150℃
Package included:
1 x 70PCS Ring Lug Terminals Assortment Kit:
Notes:
Conversion1 inch = 25.4mm or 1mm = 0.0393 inch:
1. Due to the difference between different monitors, the pictures may not reflect the actual color of the item.:
2. Please allow 0.1-0.3cm error, due to manual measurement.:
Свеж

Поврзани производи